Yükleniyor...

BtcTurk Hisse Nedir?

BtcTurk Hisse uygulamasıyla, kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği piyasa verilerini anlık ve ücretsiz olarak sunar.

btcturk hisse

BtcTurk Hisse uygulamasıyla, kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği piyasa verilerini anlık ve ücretsiz olarak sunar. Hisse, satım işlemi yapıldığında hisse senetlerinin bedelini aynı gün içerisinde banka hesabına çekmenizi sağlar. Böylece hesaba paranın geçmesi için 2 gün beklemek zorunda kalınmayacak.

BtcTurk’de sunulan piyasa verileri arasında saatlik, günlük, aylık, yıllık grafikler ve tüm yatırım ürünleri hakkında detaylı bilgiler de yer alır. Böylelikle konu ile ilgili merak edilen her şeyi tek bir platform altında bulabilirsiniz. 7/24 Türk lirası yatırıp çekebilmenizi de sağlayan BtcTurk Hisse mobil uygulaması, hem iOS hem de Android platformları için indirilebilir.

btcturk hisse

BtcTurk Hisse Uygulaması Nedir?

BtcTurk kullanıcıları, Borsa İstanbul’da işlem yapmak ve hisse senedi alım satımı gerçekleştirmek için “BtcTurk Hisse” uygulamasını kullanabilirler. Böylece uygulama sayesinde Türkiye’de ilk kez, kripto para dünyası ve geleneksel sermaye piyasası araçlarına yönelik tüm finansal hizmetlere, başka aracı kurumların sunmadığı yeniliklerle BtcTurk çatısı altında erişim sağlanabiliyor.

BtcTurk Hisse uygulamasında, işlem sonrasında parayı iki gün bekletme gibi olağan bir uygulama bulunmamaktadır. Kullanıcıların bakiyeleri, takas sonrasında “anında kullan” özelliğiyle hemen hesaplarına yatırılmaktadır. Ayrıca hafta sonlarında borsanın kapalı olduğu dönemlerde hisse senedi takası yapılabilmesine olanak sağlanmaktadır ve bakiyelerle kripto para alım satımı yapılabilir hale gelinmiştir. Hisse uygulaması, Eliptik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Geçtiğimiz günlerde borsanın İstanbul Swissotel’de bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Yeni atılımların duyurulduğu toplantıya BtcTurk Kurucusu Kerem Tibuk, BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, BtcTurk Teknoloji CEO’su Ozan Yurtseven, Eliptik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. CEO’su Mahir Kubilay Dağlı, BtcTurk Kripto CEO’su Onur Güven ve BtcTurk Destek CEO’su Murat Tacer katıldı.

btcturk hisse 1

BtcTurk Kurucusu Kerem Tibuk, borsanın yenilenen yönlerine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“BtcTurk, finansal güven arayışının tüm dünyada yoğunlaştığı ve kripto paranın bu arayışa modern, teknolojik ve yeni bir alternatif olarak öne çıktığı bir dönemde, Bitcoin henüz 4 yaşındayken ortaya çıktı. Başlangıçtan itibaren, dünya çapında yükselen ancak az bilinen bir kategoride, insanların en değerli varlıkları olan finansal birikimlerini güvenli bir şekilde değerlendirebilecekleri; net, açık, şeffaf ve kolayca alım satım yapabilecekleri bir platform oluşturma amacını taşıdık. Bugün geldiğimiz noktada, başarılı ve dünyaya örnek olabilecek bir marka oluşturduğumuzu görmekten mutluluk duyuyorum. BtcTurk, 10. yılını güven ve istikrarla heyecan verici bir geleceğe doğru ilerlemeye devam ediyor.”

Şirketin gelişmelerinden bahseden Tibuk, “Tanıttığımız en önemli gelişmelerden biri BtcTurk Hisse. Bir aracı kurumumuz var. İki sene önce satın aldık. BtcTurk şimdiye kadar yaşanan deneyimin aynısını hem yerli hem yabancı hisse alıp satarken yine aynı şekilde yansıtmayı, yaşatmayı istiyoruz. Aracı kurumlarda borsa yatırımcıları arasında yeni bir çığır açmayı düşünüyoruz. Bunun yanında kendi içimizde çok başarılı olduğunu düşündüğümüz departmanları şirketleştirdik. Onların başına teknoloji ve destek geliyor. Teknolojik olarak çok şeyler öğrendik. Kimsede olmayan know-how var elimizde. Bunu zaman içinde hem kardeş şirketlere hizmet veren ve daha sonra dışarıya da hizmet veren bir şirket haline dönüştürmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner