Yükleniyor...

BTG Pactual Kendi Borsası Mynt’i Kurdu

Latin Amerika'nın en büyük yatırım bankası BTG Pactual, Brezilya'da bir kripto para borsası Mynt'i başlattı.

BTG Pactual Kendi Borsasi Mynti Kurdu

Latin Amerika’nın en büyük yatırım bankası BTG Pactual, Brezilya’da bir kripto para borsası Mynt’i başlattı.

Bankanın yeni ticaret platformu Mynt adında ve kullanıcıların Bitcoin‘e doğrudan erişmelerini sağlayacak. Bu durum Brezilya’da bunu yapan ilk önde gelen finans kurumları arasında yer alacak. Ek olarak, 200 milyar doların üzerinde varlığa sahip olan yatırım bankası BTG Pactual, kullanıcılar bir hesap açtıktan sonra tüm kullanıcılarına Bitcoin hakkında eğitim içeriği sağlayacak.

BTG Pactual’in Mynt’ı Kesintisiz Hizmet Sağlayacak

BTG Pactual tarafından kurulan kripto para borsası Mynt’in ürün müdürü Pedro Frazao, önce bir röportajda “İçerik, Mynt’in her seviyesinde bir parçası olacak” dedi.

Ayrıca Pedro Frazao şunları da sözlerine ekledi:

“Başlattığımız herhangi bir ürün, müşterinin neye yatırım yaptıkları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayan bir video veya kağıt gibi bazı içeriklerle birlikte gelecek ve herhangi bir soruları varsa, sorularını sorabilecekleri 7/24 servis hattı olacak”

BTG’nin ortağı ve dijital varlıklar başkanı Andre Portilho, aynı röportajda Mynt’in konuşma uygulamasına “Bitcoin ne tarafından destekleniyor?” diye sorulduğunda uygulamanın şu yanıtı verdiğini söyledi:

“Bitcoin’in desteği fiziksel değil. Blok zincirini destekleyen matematik tarafından destekleniyor ve bu teknoloji, işlemlerinin güvenliğini garanti ediyor”

Bununla birlikte, Mynt’i kimin destekleyeceği ve fiziksel Bitcoin koruyucusu olarak kimin hizmet edeceği şu anda belirsizliğini koruyor. Lansman sırasında, Mynt müşterileri kendi kendilerini korumak için Bitcoin’lerini platformdan çekemeyecekler fakat platform gelecekte bu tür işlevleri etkinleştirmeyi planlıyor.

Portilho röportajda şunları söyledi:

“Vizyonumuz, internetin bilgi endüstrisine yaptığını kripto teknolojisinin finans endüstrisine yapacağıdır, yani tamamen değiştirmek”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner