Yükleniyor...

Bu 5 altcoin boğaya hazırlanıyor: Sapasağlam durdular!

Bitcoin'in (BTC) 61 bin 500 dolara gevşemesine rağmen bazı altcoin'lerin güçlü duruşu dikkatlerden kaçmadı.

altcoin boğa

Bitcoin’in (BTC) 61 bin 500 dolara gevşemesine rağmen bazı altcoin’lerin güçlü duruşu dikkatlerden kaçmadı.

Amerika’nın en büyük kripto borsası olan Coinbase‘in sitesinin çökmesi, Bitcoin‘i adeta salladı. Kısa sürede 62.700 dolardan 61.400 dolara sarkan BTC, haliyle de altcoin’lerde düşüş yarattı. Ancak bazı altcoin’ler güçlü durarak yükselişe geçmeyi bildi. Peki bu altcoin’ler hangileri oldu? Kripto yatırımcıları hangi projelere eğilim gösteriyor?

boga 9mayıs

1- Lido DAO (LDO)

Ethereum denildiğinde akla gelen ilk kripto paralardan LDO, son 24 saatte yüzde 3,30 artış kaydetti. BTC’deki geri çekilmeye karşılık yükseliş yönlü hareket sergileyen LDO, hem parite hem de ETH bazında güven verdi. ETH’nin toparlaması halinde LDO için daha da üst seviyeler hedeflenebilir.

ldo lido

2- Tron (TRX)

Son günlerdeki sağlam duruşuyla dikkatleri çeken TRX, kısa sürede yüzde 2’lik bir artışa imza attı. Justin Sun‘ın ön plana çıkmasıyla birlikte kendisini gösteren popüler coin, bir süre daha gündemde yer edinecek gibi duruyor.

trx tron14

3- THORChain (RUNE)

Bitcoin’deki düşüş yönlü hareketlerden pek fazla etkilenmeyen RUNE, tekrardan yükseliş ivmesi yakaladı. Son 24 saatte yüzde 1,80 değer kazanan altcoin, ekosistemini ve yatırımcısının yüzünü güldürdü. Özellikle de altcoin boğasında RUNE fark yaratabilecek bir proje olarak ön plana çıkabilir.

rune altcoin kripto 14mayis

4- Unus Sed Leo (LEO)

BTC’ye ters fiyatlamasıyla bilinen LEO, bu sefer de şaşırtmadı. Bitcoin değer kaybederken yükselmeyi bilen LEO, yüzde 1,60 oranında bir artış sergileyerek listenin dördüncü sırasında yer edindi. LEO yatırımcıları bundan sonraki fiyat hamlelerini merakla bekliyor.

leo altcoin kripto

5- Ethena (ENA)

Binance’in son launchpool’larından birisi olan ENA, Bitcoin’e kafa tutarak bir nebze de olsa artmayı başardı. Son 24 saatte yüzde 0,50 artış kaydeden popüler altcoin için bir dolar bandı direnç olarak çalışmaya devam ediyor. ENA’nın bir doları aşması halinde paritede volatil hareketler gözlemlenebilir.

ena altcoin kripto14mayis

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner