Yükleniyor...

Popüler DeFi Token’ı %100 Artış Gösterdi!

Merkezi olmayan borsa (DEX) ticaret hacminde büyük bir artış yaşadıkça Curve Finance’in yönetişim token'ı CRV’nin fiyatı yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.

crv

Merkezi olmayan borsa (DEX) ticaret hacminde büyük bir artış yaşadıkça Curve Finance’in yönetişim token’ı CRV’nin fiyatı yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.

Curve Finance, Pazartesi günü yaklaşık 2,8 milyar dolar değerinde işlem gerçekleştirdi; bu, Eylül 2020’deki bir önceki rekor seviyesinden neredeyse yüzde 450 daha yüksekti. Ticaret hacmindeki sıçrama, UniSwap borsasındaki benzer bir artışla aynı zamana denk geldi: Yaklaşık 2 milyar dolar.

DEX platformları Pazartesi günü toplamda 5,8 milyar dolarlık bir hacim bildirdi. Bununla birlikte, günlük ticaret faaliyetlerinin rekor seviyeye çıkmasının nedeni, ani olarak yaklaşık 25 milyon dolar kaybeden likidite havuzu Harvest Finance’teki hack’ti.

Araştırmacılar, hem Curve hem de UniSwap’in hacker’ın likidite havuzlarını sunarak ödünç alınan USDC ve USDT tokenlerini otomatik olarak satın almasını, satmasını ve takas etmesini sağladığını keşfetti. Buna karşılık, Curve havuzu sadece Pazartesi günü CRV ücret rezervlerine yaklaşık 1,14 milyar dolar ekleyerek daha yüksek işlem ücretleri kazandı.

CRV Yükselişi

Ralli pazar günü erken saatlerde başlayan mütevazı bir geri dönüşün parçası olarak geldi. Bu, genel olarak CRV/USD’nin kazançlarını yüzde 108 oranında artırdı.
Bununla birlikte, en son toparlanma, daha geniş bir düşüş trendinin bir parçası olarak geldi. CRV/USD tüm zamanların en yüksek seviyesinde yani 25.17 dolarda el değiştiriyordu. Ancak DeFi alanını çevreleyen durum azalır azalmaz, parite aşırı alım bölgesinden daha düşük bir seviyede düzeltme yapmaya başladı.

Sonunda 25 Ekim 2020’de rekor zirveden yüzde 98,7 düşüşle 0,327’ye düştü. Curve Finance’ın son sıçraması aynı zamanda dibe vurmanın bir işareti olarak geldi. Bir trader, şu ifadeleri kullandı:

“CRV %45 arttı. Ödül alma riskiyle mükemmel bir kurulum ve oyun türü. Tek kötü yanı, bu trade’i yapmamış olmam.”

Analist CRV/USD ve CRV/BTC’nin mevcut oranlarının 10 katına kadar yükseleceğini tahmin ediyor. Yine de CRV, bugün fiyatı %17.88 düştüğü için zaten düzeltme işaretleri veriyordu. Görünüşe göre, jüri hala token’ın rekorunu geri alıp alamayacağı konusunda kararsız.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner