Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Korkutan Hareket! Sert Bir Düşüş Kapıda mı?

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç saatten bu yana düşüş yaşıyor.

Bitcoin BTC Fiyatinda Korkutan Hareket Sert Bir Dusus Kapida mi

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç saatten bu yana düşüş yaşıyor. Lider kripto para birimi sabah saatlerinde 13.750 dolardan işlem görürken, yazının yazıldığı sırada 13.237 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin, sert bir düşüş yaşıyor. Kripto para birimi son birkaç saat içerisinde neredeyse 500 dolar kadar değer kaybetti. Bazı analistlere göre bu durumun sebebi DXY’nin yükselmesi.

Bitcoin Düşmeye Devam Ederse Hedef 12.700 Dolar

Popüler analist Crypto Michael, Bitcoin’in düşmeye devam etmesi durumunda 12.700 dolara kadar gerileyeceğini dile getirdi. Analist, şu ifadeleri kullandı:

“Çevreleyen koronavirüs pandemisi korkuları göz önüne alındığında $DXY yukarı doğru ilerlediğinden, BTC’yi yeniden takip edin. Aralığın üstündeki sapmayı önlemek için, 13.250-13.325 doların destek seviyesi olarak tutulması gerekiyor. Bu kırılırsa, 12.700 dolara inilecek gibi görünüyor.”

Michael, daha sonra şu ifadeleri kullandı: “Bu noktada altcoin satın alma iklimi değil, ki bu fena değil. Ticarette doğru yaklaşım, onay alınana kadar sabırlı olmaktır. Altcoin satın almak için birincil onay, ETH’deki güçtür. Ve dipte kalan bir BTC.”

Öte yandan yerli kripto para analistlerinden AltcoinRookie de BTC’de durumun iç açıcı görünmediğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner