Yükleniyor...

Dünyaca Ünlü Kripto Para Borsası Coinbase Çöktü!

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Bitcoin’in 2019'un en yüksek seviyesi olan 13.

coinbase coktu

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Bitcoin’in 2019’un en yüksek seviyesi olan 13.880 dolara yaklaşmasına az kala büyük bir problem yaşadı. Popüler borsa, dün gece yaşanan erişim sorunları nedeniyle ticareti devre dışı bıraktı.

Yapılan bir şirket güncellemesine göre Coinbase, sıkıntı anında “şu anda sorunu araştırdıklarını” açıkladı ancak konuyla alakalı olarak başka bir yorum yapılmadı.

Daha Önce de Kesintiler Yaşandı!

Coinbase, bu yıl yoğun ticaret dönemlerinde, ticaretin durmasına neden olan bir dizi kesinti yaşadı. Kesinti, Bitcoin’in 26 Haziran 2019’dan beri görülmeyen yeni zirvelere hızla yaklaştığı bir zamanda geldi. Coinbase İletişimden Sorumlu Kıdemli Müdürü Crystal Yang, CoinDesk’e e-posta yoluyla “Tüm güncellemeler bağlantıda yayınlanacaktır” açıklamasını yaptı.

Yazının yazıldığı sıralarda Coinbase tarafından bir açıklama geldi. Coinbase, şunları söyledi:

“Bir düzeltme uygulandı ve şimdi bu sorunun çözüleceğine inanıyoruz. Küçük istisnalar dışında Coinbase Pro sipariş defterlerimizde işlem yapmaya devam ettik. Sabrınız için teşekkür eder, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”

Görünüşe göre Coinbase’in sorun yaşaması Bitcoin fiyatında herhangi kalıcı bir aksiliğe neden olmadı. BTC, yazının yazıldığı sırada 13.750 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner