Yükleniyor...

Bu Altcoin’ler Gelen Kötü Habere Rağmen Güç Kazanıyor!

Gizlilik odaklı kripto para birimleri, Bittrex'in listeden çıkarmasına rağmen güç kazanıyor:

bu altcoinler gelen kotu habere ragmen guc kazaniyor

Gizlilik odaklı kripto para birimleri, Bittrex’in listeden çıkarmasına rağmen güç kazanıyor: XMR, ZEC, DASH.

Bu yılın başlarında, gizlilik odaklı paralar popüler bir kripto para borsası olan Bittrex tarafından ölümcül bir darbe aldı. Bir duyuru ile borsa, üç gizlilik odaklı altcoin ile ilgili trade çiftlerini listeden çıkaracağını söyledi: Monero (XMR), ZCash (ZEC) ve DASH (DASH).

Bu delist’ler için hiçbir gerekçe belirtilmedi, ancak çoğu bunun, sağladıkları gizlilik avantajlarından kaynaklandığını varsaydı. Compound Labs için çalışan bir avukat olan Jake Chvervinsky şunları yazdı:

“Borsaların sırf gizliliği koruyan özelliklere sahip oldukları için varlıkları kaldırdığını görmek son derece hayal kırıklığı yaratıyor. Bunu gerektiren herhangi bir yasa veya düzenleme yoktur, sadece DOJ’un gizliliğin ‘olası suç davranışının göstergesi’ olduğu görüşü vardır.”

Duyurunun hemen sonrasında, borsa tarafından belirtilen bu üç kripto para, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldiği sırada yüzde 15-25 oranında düştü. Pek çok kişi, diğer borsaların da aynı şekilde davranmasını beklendiğinden bu eğilimin devam edeceğini düşünüyordu. Ancak bu olmadı: Aslında, listeden çıkarmaların duyurulduğu gün, Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss, gizlilik odaklı kripto paraları destekleme taahhüdünü tekrarladı.

Bugün, bu yılın başlarında düşen bu kripto para birimleri Bitcoin, Ethereum ve diğer tüm kripto para birimlerini geride bırakarak yükselmeye başladı.

Gizlilik Odaklı Paralar Yükselişte

CryptoSlate piyasa verilerine göre, gizlilik odaklı kripto para birimleri, son 24 saat içinde en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Gizlilik odaklı bir kripto para olan Horizen (ZEN), son 24 saatte yüzde 20 oranında arttı ve şu anda son yedi güne bakıldığında ise neredeyse yüzde 100 arttı. Benzer bir şekilde, ZEC, XMR ve DASH, son 24 saatte kazanç elde etti. Üçü de hala Bittrex duyurusundan önce bulundukları fiyatlar etrafında işlem görüyor ve bu durum, listeden çıkarmaların mahremiyet odaklı paralar konusundaki piyasa duyarlılığı üzerindeki etkisini gösteriyor.

Önceki gün Chamath Palihapitiya, WhatsApp’ın kullanıcıların daha önce platformda sahip oldukları gizlilik haklarını aşındırmaya başlaması nedeniyle Signal’e geçtiğini belirtti. Diğer birçok önde gelen yatırımcı ve Silikon Vadisi yenilikçileri, özellikle Whatsapp ve genel olarak gizlilik hakkında benzer yorumlar yaptı.

Günümüzde teknolojide gizlilik sağlayan özelliklere yönelik daha fazla talep, bu gizlilik odaklı kripto paraları daha da güçlendirebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner