Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Gerileme! BTC Neden Düşüyor? Önümüzdeki Seviyeler Neler?

Bitcoin (BTC), CoinGecko verilerine göre son 24 saatte %7, son 1 saatte ise yaklaşık %5 oranında gerilemeye yaşayarak 37.

bitcoin btc fiyatinda gerileme btc neden dusuyor

Bitcoin (BTC), CoinGecko verilerine göre son 24 saatte %7, son 1 saatte ise yaklaşık %5 oranında gerilemeye yaşayarak 37.700 dolar seviyesine geriledi.

Bitcoin, son birkaç saat içerisinde yaklaşık 3.000 doları sildi. BTC’deki bu gerileme kripto para topluluğunda ufak bir panik havası yarattı. Peki lider kripto para birimi neden düşüyor? Bu düşüş devam edecek mi?

Başarılı kripto para analizleri nedeniyle birçok kişinin takip ettiği isimlerden Tone Vays, Bitcoin’de birkaç günlük düzeltmenin ardından yeni bir ATH’nin görülebileceğini ifade etti. Vays, şunları söyledi:

“Son birkaç videomda da söylediğim gibi, 1-4 günlük bir düzeltme, ardından muhtemelen ayın sonunda yeni bir Tüm Zamanların Zirvesi yaşanacak.”

Yerli analistlerimizden Kripto Levent ise Bitcoin’de 35.000 doların beklenebileceğini söyledi. Kripto Levent, “Bitcoin’de şu an için 35.000 doları beklemek yanlış olmaz. Bu yine genel ölçekte çok küçük bir düzeltme bununla kalmayabilir bile ama işlem stratejinize göre buraya gelmeden yada bundan sonra stoplayabilirsiniz. Şimdilik 35k güzel bir destek Stoplamaktan korkmayın. Hayatın sonu değil” ifadelerini kullandı.

Popüler analist Crypto Michael, Bitcoin’de 3000 dolarlık bir düzeltme yaşandığına vurgu yaptı.

Bir diğer popüler analist Nebraskan Gooner ise şunları söyledi:

“Bitcoin kısa hedefine ulaşıldı. Umarım bu destek görevi görür. 39.300 dolarlık alanı geri kazanmanız gerekiyor.”

Gooner ayrıca bu seviyeden ya iyi bir sıçrama yaşanacağını ya da hızlı bir korkutucu düşüş gerçekleşebileceğini dile getirdi.

Analist Moon Carl ise Bitcoin’in “dump” yaptığını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner