Yükleniyor...

Bu Araştırmaya Göre, Kurumsal Yatırımcılar Arasında Bitcoin (BTC) Giderek Popülerlik Kazanıyor

Fidelity Investments'ın Bitcoin ve kripto ticareti kolu olan Fidelity Digital Assets, kurumsal yatırımcıların BTC ve kripto paralarla ilgilenmeye devam ettiğini söylüyor.

nstitution

Fidelity Investments’ın Bitcoin ve kripto ticareti kolu olan Fidelity Digital Assets, kurumsal yatırımcıların BTC ve kripto paralarla ilgilenmeye devam ettiğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter hesabından attıkları tweet’lerde firma, analitik firması Greenwich Associates tarafından gerçekleştirilen, yıllık Kurumsal Yatırımcı Dijital Varlık Çalışması’nın bazı bulgularını açıkladı. Fidelity Digital Assets:

“Bu sonuçlar, dijital varlıkların çeşitli kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmeye ve ilgi kazanmaya devam ettiğini gösteriyor.”

Geçen yılki çalışmanın sonuçları, her 10 kurumsal yatırımcıdan 4’ünün, önümüzdeki beş yıl içinde dijital varlıklara yatırım yapmaya istekli olduğunu göstermişti. O dönemde ankete katılan kurumsal yatırımcıların %72’si, dijital varlıklara sahip yatırım ürünleri almayı, % 57’si doğrudan kripto varlık satın almayı tercih etmişti ve %57’si de dijital varlık şirketlerine sahip yatırım ürünleri satın almayı tercih ettiğini bildirmişti.

Fidelity Digital Assets araştırmanın, endüstrinin dijital varlıkların benimsenmesini engelleyen sorunları anlamasına ve kurumların kendileri için en cazip bulduğu faktörleri bildirmesine yardımcı olacağını söylüyor.

“Araştırmadan elde ettiğimiz sonuçlar, kurumların hissiyatının tek bir seferde özetlenemeyeceğini ve dijital varlıklara erişimin tek bir ürün veya varlık teklifi kadar basit olamayacağını vurgulamaktadır.”

Fidelity, bu ayın sonlarında Kurumsal Yatırımcılar Dijital Varlık Çalışması sonuçlarını yayınlamayı planlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x