Yükleniyor...

Bitcoin Tasarımcısı: Satoshi, Bitcoin’lerini Asla Satmayacak

Bitcoin (BTC) topluluğun önemli figürleri arasında gösterilen Sergio Demian Lerner yaptığı açıklamada, Satoshi Nakamoto'nun elindeki varlıkları asla satmayacağını, Satoshi'nin insanları düşünen ve önemseyen bir karaktere sahip olduğunu söyledi.

satoshi nakamoto bitcoinleri satmayacak

Bitcoin (BTC) topluluğun önemli figürleri arasında gösterilen Sergio Demian Lerner yaptığı açıklamada, Satoshi Nakamoto’nun elindeki varlıkları asla satmayacağını, Satoshi’nin insanları düşünen ve önemseyen bir karaktere sahip olduğunu söyledi.

Bitcoin kodunda yer alan hataları keşfetmesi ve düzeltmesi ile bilinen Lerner, Patoshi modelinin yaratıcısı olarak da kripto para topluluğunda tanınan isimler arasında yer alıyor.

Patoshi modeline göre, Bitcoin’in ilk zamanlarında BTC çıkarmak için bu algoritmayı kullanan bir madenci, bu algoritma sayesinde 1.1 milyon BTC çıkardı ve birçok kişiye göre bu işlemi gerçekleştiren kişi Satoshi Nakamoto.

Kripto topluluğun en büyük korkusu ise Nakamoto’nun elindeki bu Bitcoin’leri satmaya karar vermesi sonucu, Bitcoin fiyatının bu duruma nasıl bir tepki vereceği yönünde. Bu konu üzerine kripto para topluluğu ikiye bölünmüş durumda. Bir kısım böyle bir durumun felaket olabileceğini savunurken, diğer kısım ise sınırlı sayıda arzı olan Bitcoin’in önce düşüşe geçeceğini sonradan fiyatının tekrardan yükseleceğini belirtiyor. Lerner’a göre ise bu durum ile kripto para topluluğu asla karşılaşmayacak, çünkü Satoshi insanları düşünen bir karaktere sahip.

Geçtiğimiz ay hatırlayacağımız üzere, Bitcoin’in ilk zamanlarından çıkarılan 50 BTC, ilk kez harekete geçmişti ve birçok kişi bu hareketi Satoshi’nin yaptığını belirtmişti. Bu Bitcoin’lerin harekete geçirilmesi ile piyasaları bir korku sardı ve panik satışlar sonrasında, Bitcoin 1000 dolarlık bir düşüş yaşadı. Bu transferi gerçekleştiren Satoshi mi bilinmiyor ancak gördüğümüz kadarı ile kripto topluluğunda bu korku asla geçmeyecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner