Yükleniyor...

Bu balinaya dikkat: 1.000.000 Solana (SOL) taşıdı!

Onchain verileri, gizemli bir Solana balinasının devasa SOL transferini ortaya koydu.

solana sol balina

Onchain verileri, gizemli bir Solana balinasının devasa SOL transferini ortaya koydu.

Piyasanın tekrardan hareketlilik kazanmasıyla su yüzüne çıkan balinalar, gerçekleştirdikleri transfer işlemleriyle dikkat çekti. Özellikle de gizemli bir Solana (SOL) balinası, son hamlesiyle onchain verilerinin radarın takıldı. Binance‘e 1.000.000 SOL taşıyan balina, başta SOL yatırımcıları olmak üzere pek çok kripto yatırımcısının kafasını karıştırdı.

solana sol 1

Gizemli balina, Solana transferi ile ne yapacak?

Kripto para birimi işlem izleme hizmeti Whale Alert‘in verilerine göre, geçtiğimiz gün blockchain üzerinde birkaç büyük SOL işlemi gerçekleşti. Daha spesifik olarak ağda altı büyük transfer tespit edildi. Bunlardan 362 milyon dolar ve 498 milyon dolar değerindeki iki işlem devasa boyutlara ulaştı.

Bu olağanüstü transferlerin her ikisi de bilinmeyen cüzdanlar arasında gerçekleşti. Gizemli balina adresleri, genellikle CEX adresleridir, dolayısıyla kullanıcıların kişisel saklanan cüzdanlarıdır. Bu dört işlemden özellikle bir tanesi öne çıktı. Balina, aktarım sırasında değeri 166 milyon dolardan fazla olan 1 milyon SOL’u ağ üzerinde kaydırdı.

transfer solana sol

Görüldüğü üzere bu işlemin alıcısı, kripto para borsası Binance’e bağlı bir cüzdan. Bu gelişme de balinanın paraları kendi adreslerinden platforma aktardığını ortaya koyuyor.Bu tür işlemler döviz girişleri olarak bilinir. Kullanıcılar bu transferleri, satış da dahil olmak üzere takas hizmetlerinden birini kullanmak istediklerinde yaparlar.

Bu nedenle, döviz girişleri bazen kripto para birimi için düşüş yönlü olabilir. Özellikle balinaların büyük miktardaki girişleri piyasada bazı gözle görülür dalgalanmalara neden olabiliyor. Tıpkı bu devasa SOL transferi gibi, daha önce bahsettiğimiz diğer üç işlem de döviz girişiydi. Ortalama değerleri 33,2 milyon dolardı, ancak ölçekleri önemli ölçüde daha küçüktü.


Bu işlemlerden ikisi Binance’e, üçüncüsü (ve sonuncusu) Coinbase‘e gitti. İlginç bir şekilde, bu iki Binance transferindeki adres çiftleri aynıydı ve bu da bunlardan aynı balinanın sorumlu olabileceğine işaret ediyordu. Dört borsa girişiyle birlikte 265,6 milyon dolar değerindeki Solana artık borsaların yolunu buldu. Bu açıkça dikkate değer bir miktardır, dolayısıyla varlığın fiyatını etkileyebilir.

Ancak olaya dahil olan balinalardan herhangi birinin bu işlemleri satış amacıyla yaptığının garantisi yoktur; Bu hamleleri doğrudan piyasayla ilgisi olmayan başka bir amaç için yapmış olmaları mümkündür. Her ne kadar Solana son birkaç gündür kayıplara karışmış olsa da, bu balinaların ayrılmaya karar verme ihtimali kesinlikle mevcut.

solana sol

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner