Yükleniyor...

Binance’ten geleceğe yatırım: Radarında startup’lar var

Kripto borsası Binance'in 10 milyar dolarlık girişim sermayesi ve kuluçka merkezi Binance Labs, yedi startup'a yatırım yaptı.

Binance CZ

Kripto borsası Binance‘in 10 milyar dolarlık girişim sermayesi ve kuluçka merkezi Binance Labs, yedi startup’a yatırım yaptı. Yatırımlara dair herhangi bir tutar açıklamayan kripto para borsası, kripto yatırımcılarını meraklandırdı. Yatırım alan yedi startup şu şekilde:

  • Ethena Labs: Sentetik dolar protokolü geliştiricisi
  • Derivio: zkSync tabanlı merkeziyetsiz türev borsası
  • Shogun: İşlemlerin en yüksek seviyede getiri sağlamasını hedefleyen bir DeFi protokolü
  • UXUY: Merkeziyetsiz borsa platformu
  • Cellula: Zincir üstünde var olan, simülasyon strateji oyun geliştiricisi
  • NFPrompt: Yapay zeka destekli Web3 içerik yaratma platformu
  • QnA3: Yapay zeka destekli Web3 bilgi paylaşım platformu
Binance Fransa

Kuluçka programı başlangıçta 12 startup içeriyordu ancak sonuç olarak yedi tanesine yatırım yapıldı. Binance Labs sözcüsü, firmanın kuluçkaya yatırdığı tüm girişimlere yatırım yapmadığını söyledi ve kuluçka sürecinin kurucuları desteklemek için tasarlandığını ve yatırımların garanti edilmediğini belirtti. Binance Labs geçen sene seçtiği 12 girişimden zkPass, Mind Network ve DappOS dahil olmak üzere beş girişime yatırım yapmıştı.

Binance Labs’in kuluçka programlarına önemli sayıda proje başvuruyor. Binance Labs, 6. sezon programının “yüzlerce” başvuru aldığını ve sonuçta 12 startup’ın, yani başvuranların yaklaşık yüzde 3’ünün seçildiğini söyledi. Binance Labs, bu yıl Bitcoin staking protokolü Babylon’u ve Ethereum yeniden staking protokolleri Renzo ve Puffer Finance’i destekleyerek yatırım faaliyetlerini yakın zamanda artırdı .

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner