Yükleniyor...

Ünlü analistten iddialı BTC, ETH, LINK ve DOT tahminleri

Tüm zamanların en yüksek seviyesine gözünü diken Bitcoin'in (BTC) öncülüğünde kripto piyasası yemyeşil bir vaziyette.

btc boga

Tüm zamanların en yüksek seviyesine gözünü diken Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde kripto piyasası yemyeşil bir vaziyette. Spot BTC’nin borsa yatırım fonlarında (ETF) işlem görmesinin ardından piyasaya akan para kısa süre içerisinde neredeyse 2,6 trilyon dolara çıkarak göz kamaştırdı. Ancak altcoin’ler tarafında beklenen ralli FLOKI, DOGE ve PEPE gibi memecoin istisnalar dışında gerçekleşmiş değil.

“Bitcoin sakinleştiği anda…”

BTCHaber’e konuşan ünlü piyasa analisti MN Trading Consultancy kurucusu Michaël van de Poppe bir altcoin rallisi beklediğini belirtti. Altcoin’lerin BTC paritesinde döngünün en düşük seviyelerinde seyrettiğini söyleyen van de Poppe, Bitcoin sakinleştiği anda altcoin’lerin güçlü bir yükselişe başlayacağını söyledi. Analist, bu senaryonun Bitcoin yarılanması (halving) döneminde gerçekleşeceğini aktardı.

“Ether 5 bin dolara ulaşacak”

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla sıranın Ether‘e (ETH) geldiğini söyleyen ünlü analist, ETH’un önümüzdeki aylarda mevcut ATH seviyesi 4.870 doları kırıp, 5.000 dolar seviyesine ulaşacağını öne sürdü.

Ether’in fiyatındaki yükselişle birçok altcoin’in ATH yapma olasılığını dile getiren van de Poppe, Chainlink‘in (LINK) ve Polkadot‘un (DOT) ise iki buçuk ila dört katı arasında yükseleceğini iddia etti.

ATH öncesi düzeltme

Bitcoin’in fiyatına dair yorumlarını paylaşan van de Poppe, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yükselmeden önce düzeltmeler görebileceğini ifade etti. Analist, düzeltmenin arkasında makro-ekonomik verilerin olacağını aktardı. Michaël van de Poppe, tüm bu senaryoya rağmen durumun kötü olmadığını, tam aksine sağlıklı olduğunu iletti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner