Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 10 Mart 2024

69 bin doların üzerinde seyreden Bitcoin (BTC), hangi altcoin'lere daha çok hareketlilik kattı?

düşen ve yükselen kripto paralar

69 bin doların üzerinde seyreden Bitcoin (BTC), hangi altcoin’lere daha çok hareketlilik kattı?

Hem psikolojik hem de teknik açıdan zorlu bir seviyenin altında işlem gören Bitcoin (BTC), altcoin’ler adına pozitif sinyaller vermeye devam ediyor. 70.000 dolar direnciyle zorlu bir mücadele veren kripto paraların amirali, kendi boğasını yaşarken altcoin’leri de yavaş yavaş ön plana çıkarmaya başladı. Bazı projeler kilit açılımlarına ve BTC dominasyonuna yenik düşerek değer kaybetse de büyük bir kısım yüzde 15’in üzerinde artış yaşadı.

Kazanan kripto paralar listesi

En çok yükselen coin’ler listesinde son 24 saatte yüzde 37,82 artış gösteren Gala (GALA) zirveye oturdu. Yüzde 23,69’luk artışla The Graph (GRT) ikinci sırada, Axie Infinity (AXS) yüzde 19,54’lük artışla üçüncü sırada, yüzde 18,91’lik artışla Ronin (RON) dördüncü sırada yer aldı. Son sıraya ise yüzde 16,57’lik artışla THORChain (RUNE) yerleşti.

yukselen kripto paralar 2

Kaybeden kripto paralar listesi

En çok düşen coin’ler listesinin ilk sırasında eCash Token (XEC) yer aldı. XEC son 24 saatte yüzde 4,87 düşerek zirveye yerleşti. Ardından Filecoin (FIL) geldi. FIL son 24 saatte yüzde 4,55 değer kaybetti. Üçüncü sırada yüzde 4,48’lik düşüşle Unus Sed LEO (LEO), dördüncü sırada yüzde 4,26’lık düşüşle Ethereum Classic (ETC) ve son olarak beşinci sırada yüzde 3,47’lik düşüşle Arweave (AR) yer aldı.

dusen kripto paralar 1

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner