Yükleniyor...

GameFi trendi geri döndü: En çok onlar yükseldi!

Bir dönemin en güçlü trendlerinden olan GameFi, bünyesindeki kripto paraların yükselişiyle tekrardan gündeme geldi.

GameFi (1)

Bir dönemin en güçlü trendlerinden olan GameFi, bünyesindeki kripto paraların yükselişiyle tekrardan gündeme geldi.

Kripto para yatırımcılarını ve oyun tutkunlarını bir araya getiren GameFi, ilgili altcoin’lerin kısa süredeki yükselişleriyle kendisini hatırlattı. Yapay zeka ve memecoin furyasına oranla bir süredir arka planda kalan GameFi, son gelişmeyle beraber kendisini bir kez daha kanıtlamış oldu. CoinMarketCap’in yayımlamış olduğu veriler ışığında son 24 saatte en çok yükselen kripto paralar arasında dört tane GameFi coin’i bulunuyor. Bu coin’ler hangileri? GameFi trendini devam edebilir mi?

GameFi coinler

Listenin üst sıralarını GameFi’lar işgal etti!

“En Çok Yükselen Kripto Paralar” listesinin ilk yedi sırasında dört tane GameFi projesi yer aldı. Bu projelerden en çok yükselen yüzde 37,82’lik artışla Gala (GALA) oldu. Listenin üçüncü sırasında Axie Infinity (AXS) geldi. AXS, yüzde 19,54’lük bir artış kaydetti. AXS’i yüzde 18,91’lik yükselişiyle Ronin (RON) takip etti. Yedinci sıraya ise Metaverse dünyasının göz bebeği olan The Sandbox (SAND) yerleşti. Popüler Metaverse ve GameFi projesi kısa sürede yüzde 11,58 artış sergiledi.

Güncel duruma bakıldığında etkili bir performans ortaya koyan GameFi projelerinin aynı istikrarı devam ettirebileceği konusu merak uyandırdı. Geçmiş zamanlarda kısa bir süre piyasada yer edinen bu trend, yapay zeka furyası ve memecoin çılgınlığa oranla tekrardan geri planda kalabilir. Fakat, oyun dünyasının her geçen gün üzerine koyması, BTC’nin 70.000 doların üzerinde günlük kapanış yapması veya BTC dominansının düşüşü halinde GameFi coin’lerinin yukarı yönlü hareketini sürdürmesi beklenir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner