Yükleniyor...

Ethereum Classic’te (ETC) heyecan başladı: Gözler Dencun güncellemesinde!

Ethereum'un (ETH) Dencun güncellemesine yaklaşıldıkça hareketlilik kazanan Ethereum Classic'te (ETC) son durum ne?

pyth network pyth

Ethereum‘un (ETH) Dencun güncellemesine yaklaşıldıkça hareketlilik kazanan Ethereum Classic‘te (ETC) son durum ne?

Ethereum’un (ETH) Dencun güncellemesi için geri sayımın başlamasıyla beraber Ethereum Classic’te (ETC) hareketlilik boy gösterdi. Ethereum, planlamaya göre 13 Mart tarihinde Dencun güncellemesi gerçekleştirecek. Blok yüksekliğinde gerçekleştirecek güncelleme, katman-2 işlemlerinin maliyetini azaltarak Ethereum’un kullanabilirliğini artıracak. Bununla birlikte talep görmeye başlayan Ethereum Classic, hem temel hem de teknik taraftaki yapısıyla dikkatleri çekti.

Temel analiz desteğiyle fiyat istikrarlı gidiyor!

18,14 Dolardan bu yana yükselen kanal içinde seyreden ETC, alıcıların gücüyle ön plana çıktı. Teknik yapının getirmiş olduğu destek seviyelerini korumayı başaran popüler coin, son hamlesiyle birlikte 28 dolara yaklaştı. Haberin yazımı itibarıyla 26,29 dolardan işlem gören ETC, Dencun güncellemesi ve ETH spot ETF gündemi eşliğinde daha üst seviyelere doğru yol alabilir. Böyle bir senaryoda direnç seviyesi olarak sırasıyla 30,08 – 32,37 – 35 ve 40 dolar seviyeleri dikkate alınmalıdır.

Dencun güncellemesinin beklenen verimi verememesi, spot ETH ETF konusunda olumsuz gelişmelerin yaşanması veya BTC dominasyonunun artması halinde satıcılar ağırlık göstermeye başlayacaktır. Böyle bir senaryoda ilk olarak 26,29 dolara bir temas beklenebilir. Daha sonrasında ise sırasıyla 23,36 – 20,79 ve 18,14 dolar seviyeleri destek görevi görebilir. Bunlare ek olarak yükselişin ateşlendiği seviye olan 18,14 doların kaybı, yeni bir satış dalgasını tetikleyecektir.

garfik

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner