Yükleniyor...

Bitcoin analisti konuştu: “Kemerlerinizi bağlayın!”

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken, sektör uzmanları ve yatırımcılar bir sonraki büyük hamlenin işaretlerini dikkatle izliyorlar.

bitcoin analist

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken, sektör uzmanları ve yatırımcılar bir sonraki büyük hamlenin işaretlerini dikkatle izliyorlar. Galaxy Araştırma Başkanı Alex Thorn, yakın zamanda Bitcoin fiyatının gidişatına ve potansiyel çıkışını etkileyen faktörlere ilişkin bakış açısını paylaştı. X’te (eski adıyla Twitter) ayrıntılı bir gönderide Thorn, geçmiş verilere ve mevcut pazar dinamiklerine dayanan bilgiler verdi.

Thorn, “Endişe duvarına tırmanacağız” diyerek analizi belirtti. Bitcoin’in son olarak Salı günü 69.324 dolara ulaştı ve 10 Kasım 2021’den bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesine geldi. Bu dönüm noktası, 846 günlük bir beklenti ve spekülasyon döneminin ardından geldi, ancak fiyat yüzde 14,3 oranında gerileyerek gün içi en düşük seviyesi olan 59.224 dolara geriledi. Bir saat içinde gerçekleşen 400 milyon dolarlık long tasfiyelerle daha da artan bu volatilite, kripto para biriminin öngörülemez doğasının altını çiziyor.

Alex Thorn, Bitcoin’den ümitli!

Geri çekilmeye rağmen Bitcoin toparlandı ve 67.000 dolardan işlem gördü. Thorn, “Volatilite geri döndü ve endişe duvarına tırmandıkça muhtemelen devam edecek” dedi. Analist, mevcut durumu, Bitcoin’in Aralık 2017’den bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20.000 dolara ilk kez yaklaştığı 2020 yılıyla karşılaştırarak şöyle dedi:

BTC ilk dirençle karşılaştı, direnç seviyesini iki kez test ettikten sonra yüzde 12,33’lük bir düşüş yaşayarak yükselişe geçti. Bu fiyat yapısı, herhangi bir varlık sınıfı için psikolojik ve teknik zorlukları öne çıkartıyor. Benzer bir hamle, satıcıları saf dışı bırakmak için gerekli olabilir.

Thorn, “Endişe Duvarı”nı tanımlayarak şöyle açıkladı: “1 Ocak 2017’den 17 Aralık 2017’ye kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan ~20.000 dolara kadar yaptığım hesaplamaya göre, Bitcoin yüzde 12’den fazla 13 düşüş yaşadı. Aynı hikaye 2020’de de yaşandı. 12 Mart 2020’de Covid’in en düşük seviyesi ile 14 Nisan 2021’deki 64.899 dolarlık ATH arasında yüzde 13 düşüş gözlemlendi.

Bitcoin’in (BTC) asıl hareketi yeni başlıyor!

Thorn, analizinde eski coin’lerin veya uzun süredir elde tutulan Bitcoin’in piyasa hareketlerini şekillendirmedeki rolüne de değindi. 2010 yılına kadar çıkarılan madeni paraların hareketini gösteren blockchain verilerine işaret ederek, “Bazı eski madeni paralar yeniden canlandı. Bu madeni paralar, muhtemelen satış yapılarak zirveyi görmemize yardımcı oldu. Eski ellerden yeni ellere geçiş, boğa piyasalarının karakteristik özelliğidir Bitcoin’de daha geniş dağıtımını ve kabulünü kolaylaştırıyor.” dedi.

Thorn, Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser olmaya devam ediyor ve mevcut fiyat dinamiklerinin, doğrusal olmayan ilerlemeleri ve çok sayıda düzeltmeleriyle bilinen kripto para biriminin boğa piyasalarına özgü olduğunu öne sürüyor.

Sonuç olarak Thorn’un analizi, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmaya yönelik yolculuğuna ilişkin incelikli bir bakış sunuyor. Thorn, mevcut olayları geçmiş piyasa davranışlarıyla karşılaştırarak, Bitcoin’in devam eden yükselişine dair ikna edici bir örnek sunuyor, ancak kesin bir kırılmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesine birkaç dokunuşla potansiyel bir akümüle aşamasından sonra. “Kemerlerinizi bağlayın millet. Henüz yeni başlıyoruz,” diye tavsiyede bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner