Yükleniyor...

Ripple’da (XRP) kritik saatler: Yükseliş başlayacak mı?

Önemli bir direnç seviyesiyle mücadelen veren Ripple (XRP) kısa bir süre içinde hareketlilik kazanabilir.

Analist XRP icin 2025 yili tahminini acikladi (1)

Önemli bir direnç seviyesiyle mücadelen veren Ripple (XRP) kısa bir süre içinde hareketlilik kazanabilir.

Bitcoin’in (BTC) 65.000 doları, Ethereum’un (ETH) ise 3750 doları geride bırakmasına rağmen beklenen hareketi bir türlü yapamayan Ripple’da (XRP) vakit daraldı. Kritik direnç bölgesini henüz aşamayan major coin’de yavaş yavaş satışlar artıyor. Yükseliş sezonuna başlangıç yapamadan yönünü aşağı çeviren XRP, teknik ve temel analizi arkasına aldığı takdirde büyük yükselişlerin önünü açabilir. Peki popüler coin adına dikkate alınması gereken seviyeler hangileri olacaktır?

Piyasanın geneline oranla yetersiz kaldı!

BTC’nin boğa koşusu eşliğinde pek çok altcoin ön plana çıktı. Özellikle de yapay zeka coin’leri ve memecoin’ler akıl almaz fiyat hareketleri sergiledi. Bunun yanı sıra major coin’lerin önde gelen isimlerinden SOL, AVAX ve ADA kayda değer yükselişlere imza attı. Ancak, XRP tarafında baktığımızda oldukça yetersiz bir performans ile karşılaştık.

Güncel durum itibarıyla yalnızca yüzde 20 artış yaşayan XRP, altcoin piyasasının çok büyük bir kısmına oranla geri planda kaldı. Şu ana kadar düzenleyici baskılarından dolayı yukarı yönlü patlamalar yapan popüler coin, bir süredir bu desteği de bulamıyor.

Düzenleyicilerin Ripple’a yenik düşmesi, BTC’nin yükseliş yönlü hareketini sürdürmesi veya BTC dominasyonunun düşüşü gibi unsurlar, XRP’ye itici bir güç olabilir. Böyle bir senaryoda XRP için sırasıyla 0,6420 – 0,70 – 0,7318 ve 0,7705 dolar seviyeleri hedeflenebilir. Aksi takdirde düşüş hareketi sırasıyla 0,6220 – 0,5797 – 0,5468 – 0,5277 ve 0,4983 dolara kadar devam edebilir. Bu süreçte teknik analiz kadar Ripple’a dari haber akışı da önemli bir kriter olacaktır.

xrp ripple grafik

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner