Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) analistlerinden çarpıcı yorumlar geldi!

5 Mart'ta Wall Street'teki açılış zilinden kısa bir süre sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi 69 bin 234 dolara çıkan BTC hemen ardından yüzde 9,75'lik keskin bir düzeltmeyle 59.

analist btc

5 Mart’ta Wall Street’teki açılış zilinden kısa bir süre sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi 69 bin 234 dolara çıkan BTC hemen ardından yüzde 9,75’lik keskin bir düzeltmeyle 59.323 dolara geriledi. Analistler bunu “sağlıklı konsolidasyon” gerçekleşmeden önce hoş karşılanan bir hamle olarak tanımladı. 

FOMO şiddetli bir şekilde hissedildi!

TradingView’den elde edilen veriler, Bitcoin ticaretinin tüm zamanların en yüksek seviyesi 69.170 doların yüzde 9 altında olduğunu gösteriyor. BTC son yedi gün içinde hâlâ yüzde 12 yükseliş kaydetmişken, öncü kripto para biriminin ani çöküşü piyasa katılımcılarını fiyatın nereye doğru ilerleyeceği konusunda merakta bıraktı.

Piyasa analisti Aksel Kibar, Bitcoin’in 69.000 doların üzerine çıktığını gösteren bir grafik paylaşarak bunu “FOMO aşaması” olarak adlandırdı.

btc analiz grafigi

4 Mart’ta X’te yayımlanan bir gönderide Kibar, BTC’nin 65.000 dolar ile 68.000 dolar aralığında işlem gördüğünü ve Kasım 2021’deki zirve olan 69.000 dolara doğru ilerlediğini tespit etti. Yatırımcıları bu seviyede kaçırma korkusuna kapılmamaları konusunda şöyle dedi:

“BTC’deki fiyat hareketinin net bir kırılım olduğunu düşünmüyorum. Bu süreçte FOMO yapmayın.”

Galaxy Research’ün araştırma başkanı Alex Thorn, dikkatini Bitcoin’in özellikle tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştıktan sonra kısa süreliğine geri döndüğü 2020’deki tarihsel fiyat hareketine odakladı.

Thorn, tarih tekerrür ederse BTC’nin muhtemelen önümüzdeki birkaç hafta içinde “ATH’yi kesin olarak kırmadan önce 15 gün içinde yüzde 11” daha düşebileceğini belirtti.

BTC günlük grafikte satış sinyali gönderiyor

2 Mart’ta analist Peter Brandt, modelin orta sınırı tarafından sağlanan 55.000 doların altında kısa vadeli destekle geniş bir paralel kanalda BTC ticaretini gösteren bir grafik paylaştı .

“55.000 doların altına bir düşüşün satın alma fırsatı olacağına inanıyorum, ancak böyle bir düşüşün yaşanacağını tahmin etmiyorum.”

btc teknik

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner