Yükleniyor...

Bitwise analisti konuştu: “ETH, yıl içinde bu fiyatı görebilir!”

Bitwise varlık yöneticisi ve kripto araştırma analisti Juan Leon'a göre, Ethereum (ETH), son birkaç aydır Bitcoin (BTC)'in gölgesinde kaldı.

Ether ETH

Bitwise varlık yöneticisi ve kripto araştırma analisti Juan Leon‘a göre, Ethereum (ETH), son birkaç aydır Bitcoin (BTC)‘in gölgesinde kaldı. Fakat analist, bundan sonraki süreçte ETH’den daha etkili bir performans bekliyor.

Leon, vermiş olduğu röportajda “ETH bu yıl 10.000 doların üzerine çıkabilir, belki daha da yüksek olabilir” dedi . Ayrıca, “Bitcoin, ETF’lerin piyasaya sürülmesiyle tüm dikkatleri üzerine çekti. Fakat, Ethereum tarafında şu an için iki kritik unsur bulunuyor.” şeklinde görüşlerini belirtti.

Ethereum Dencun yükseliş altcoin'ler

Ethereum için Dencun yükseltmesi ve ETF’ler belirleyici olacak!

Juan Leon, bu ay gerçekleşecek olan Dencun yükseltmesinin, Katman-2 ağlarında işlemleri daha ucuz hale getireceğini , bunun da aktiviteyi artıracağını ve hatta Ethereum’a global anlamda bir talebin artacağını ifade ederek şöyle dedi:

“Olumlu duyguların çoğu, yükseltmeden aylar sonra ortaya çıkacak”

Bir diğer unsur ise, spot ETH ETF konusu şeklinde yer alıyor.

Bitwise analisti, onay ihtimalinin bu yılın başındaki spot Bitcoin ETF’lerinde olduğu kadar net olmadığını ancak bu ihtimalin Ethereum’a heyecan getireceğini söyledi. Onay için yüzde 50-60 şans verdi ancak bunun “er ya da geç” olacağını belirtti.
Potansiyel bir onay, Ethereum’un daha muhafazakar, kurumsal yatırımcılar arasındaki çekiciliğini artıracaktır; tıpkı Ocak ayında başlatılan yeni spot BTC ETF’lerinin güçlü yatırımcı talebini çekmesi ve yaklaşık 9 milyar dolarlık net giriş toplaması gibi.

Bunlara Broker firma Bernstein geçen ay yayınladığı bir raporda, ETH’nin deflasyonist arzının, EigenLayer liderliğindeki yeniden alım patlamasının ve artan merkeziyetsiz finans (DeFi) faaliyetinin de ETH için daha yüksek fiyatları desteklediğini söyledi .

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner