Yükleniyor...

Optimism Foundation’dan satış geldi: OP yatırımcıları endişeli!

Katman-2 projesi Optimism'i (OP) destekleyen Optimism Foundation, mevcut fiyatlarla 89 milyon doların üzerinde değere sahip yaklaşık 19,5 milyon token'ı sattığını açıkladı.

düşüş grafik

Katman-2 projesi Optimism’i (OP) destekleyen Optimism Foundation, mevcut fiyatlarla 89 milyon doların üzerinde değere sahip yaklaşık 19,5 milyon token’ı sattığını açıkladı. Satışa dair şartlar ve alıcı kimliği ise henüz açıklanmadı.

Resmi duyuruya göre token’lar iki yıllık bir kilitlenme süresine tabi olacak. Fakat alıcı, yönetim oyları için token’ları üçüncü taraflara devredebilecek. Optimism’in yönetişim forumunda yayınlanan duyuruda, “Optimism, yaklaşık 19,5 milyon OP tokeninin özel token satışına girdi” denildi. 

Satıştan sonra tepkiler gecikmedi!

Proje, token’ların Optimism hazinesinin ayrılmamış kısmından geldiğini ve Vakfın başlangıçtaki OP token arzının yüzde 30’unu çalışma bütçesinin bir parçası olduğunu iddia ediyor. Ayrıca Optimism, önümüzdeki günlerde özel satışla ilgili çeşitli işlemlerin gerçekleşeceğini bildirdi. 

Optimism özel satışına ilişkin haberler, pek çok topluluk tarafından hoş karşılanmadı. Daily Gwei kurucusu Anthony Sassano, X’te “bunun gibi sıfır şeffaflığa sahip özel satışların ağzımda gerçekten kötü bir tat” şeklinde bir paylaşım yaptı. Başka bir X kullanıcısı alaycı bir şekilde şunu iddia etti : “Özel bir satışsa bu, dump değildir. Değil mi?”

Ethereum‘a artan taleple birlikte Katman-2 projeleri kendini ön plana atmıştı. Ancak, şirket tarafında gelen bu hamle, projeye eksi yazmış oldu. Hem piyasanın gidişatı hem de Katman-2 trendinden güzel bir fırsat bulan Optimism’in böyle bir harekette bulunması haliyle kafaları karıştırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner