Yükleniyor...

Bu Bot, Elon Musk Her Bitcoin Hakkında Tweet Attığında BTC Satın Alıyor

Elon Musk, hem Bitcoin'i (BTC) işinin bir parçası haline getiren Tesla'nın CEO'su rolüyle hem de renkli Twitter hesabı aracılığıyla kripto para piyasaları üzerinde büyük bir etkiye sahip.

elon musk


Elon Musk, hem Bitcoin’i (BTC) işinin bir parçası haline getiren Tesla’nın CEO’su rolüyle hem de renkli Twitter hesabı aracılığıyla kripto para piyasaları üzerinde büyük bir etkiye sahip. Musk kripto paralar hakkında tweet attığında fiyatlar yükseliyor.

Tüm bunlar, Londra merkezli bir kripto para trader’ı Andrei Badoiu’nun Musk BTC hakkında tweet attığında Bitcoin satın alabilecek bir bot geliştirmesine yol açtı. Badoiu, bu botun Musk’ın tweet atmasından birkaç saniye sonra bir işlem gerçekleştirebileceğini söylüyor.

Decrypt ile yaptığı bir röportajda Badoiu, trader’ların etkili bireylerin yorumlarına yanıt olarak hisse senedi satın almak veya satmak için bu tür araçları uzun süredir kullandıklarını ve otomatik araçların özellikle Musk gibi sosyal medyada etkisi bulunanların yorumlarının sıklıkla fiyatları salladığı kripto para piyasaları için uygun olduğunu söyledi. Teoride, Badoiu’nun botu, kullanıcıların Musk kaynaklı bir fiyat artışı gerçekleşmeden hemen önce Bitcoin satın alarak kar elde etmelerine izin verebilir ancak Musk, bot yayına girdiğinden beri tweet atmadığı için bu henüz gerçek ortamda test edilmedi.

Bot birçok yatırımcıya hitap edebilirken, aynı zamanda yüksek derecede teknik bilgi gerektirir. Badoiu’nun web sitesinin açıkladığı gibi, botun müstakbel kullanıcıları, onu Twitter geliştirici araçları ve ticaret platformu MetaTrader 5’e bağlı bir hesap aracılığıyla yapılandırmalıdır – bu adımlar, ortalama Bitcoin alıcısı için muhtemelen çok ürkütücüdür. Yine de Badoiu, projenin hem Reddit’te hem de kod paylaşımı GitHub’da önemli bir coşku yarattığını söylüyor ve burada düzinelerce kişinin botu uygulamak için araçlar indirmiş durumda.

Badoiu ayrıca Musk bot aracının, sosyal medyadaki belirli bir konu hakkındaki yorumların olumlu mu yoksa olumsuz mu olduğunu ayırt etmek için yapay zeka kullanan ve hızla büyüyen bir alan olan sözde duyarlılık analizi içerdiğini de belirtti. Musk’ın şimdiye kadarki kripto para yorumlarının olumsuz olmadığını bilsek de Badoiu bunun değişebileceği konusunda uyarıyor.

“Musk o kadar öngörülemez ki, bugünlerde ‘Bitcoin berbat’ diye kolayca tweet atabilir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner