Yükleniyor...
Cycecoin

Birleşik Krallık, Bitcoin (BTC), Kripto Paralar ve Stake Hakkında Kılavuz Yayınladı

HMRC, stake etme işleminin vergilendirme maksadıyla nasıl ele alındığını açıklayan kılavuzu ilk kez yayınladı

uk

HMRC, stake etme işleminin vergilendirme maksadıyla nasıl ele alındığını açıklayan kılavuzu ilk kez yayınladı. Daha önce stake işleminin madencilik çatısı altına girdiği varsayılmış ve bu nedenden ötürü iki farklı olay tek bir rehberde toplanmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Her Majesty’s Revenue and Customs (HMRC), kripto varlıkların vergilendirilmesine ilişkin kılavuzunu, stake’i de dahil ederek güncelledi.

HMRC’nin vergilendirme amacıyla, stake etme işleminin nasıl ele alındığını açıklayan ilk kılavuz oldu. Daha önce stake etme işlemi madencilik çatısı altında değerlendirilmişti.

Stake etme konusunda yayınlanan kılavuz, madencilikle ilgili ifadelerle neredeyse aynıdır. Bununla beraber, ikisi için ayrı bir rehberliğin getirilmesi, gelecekte farklılaşmanın kapısını açabilir. HMRC sözcüsü, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kılavuz, müşterilerimize açıklık sağlama taahhüdümüzü gösteriyor. Bireylerin ve işletmelerin kripto varlıklardaki farklı işlem türlerinin vergi sonuçlarını anlamalarına yardımcı olacak.”

Yeni hazırlanan rehbere göre, işletmeler tarafından stake etme faaliyetlerinin vergilendirilmesi, faaliyetlerin “vergilendirilebilir bir ticaret” olup olmadığına bağlı olacaktır.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Cycecoin
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x