Yükleniyor...

Bu Gösterge Bitcoin’in (BTC) Patlamaya Hazırlandığını Gösteriyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, bu yıl da katlanarak artmaya devam ediyor.

bu gosterge bitcoinin btc patlamaya hazirlandigini gosteriyor 1

Bitcoin (BTC) fiyatı, bu yıl da katlanarak artmaya devam ediyor. Kripto para birimi, geçtiğimiz saatlerde 41.000 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirledi. Bir gösterge, fiyatının fazla değerlenmediğini ve başka bir “patlama” için hazırlık yaptığını gösteriyor olabilir.

Bir CryptoGlobe haberine göre, Stack Funds’ın son haftalık raporu, Bitcoin ağının değer-işlem (NVT) oranının güçlü bir şekilde yükselmeye devam ettiğini gösteriyor. Üstelik bu, Bitcoin’in %30’un üzerinde kazanım elde etmesine rağmen gerçekleşiyor.

Stack analistlerine göre, NVT göstergesi piyasanın aşırı değerlendiğini ve bir düzeltme gerektirdiğini belirtmiyor. Bunun yerine, bir boğa koşusunun başladığına işaret ediyor. Rapor, göstergenin 70 seviyesi ile değer aralığın ortasında yer aldığına dikkat çekiyor. Diğer bir deyişle, Bitcoin’in “son fiyat artışına rağmen aşırı değerli bölgede olmadığını” öne sürüyor.

Ayrıca, NVT göstergesi ile kripto paranın fiyatındaki mevcut ayrışmanın, hem 2017 hem de 2019’da yükselen fiyat hareketlerinden önce gelen dönemlere benzer olduğunu gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde, kripto para borsası Kraken’ın Bitcoin analisti Dan Held, BTC fiyatının önümüzdeki birkaç yıl içinde çok daha yüksek seviyelere çıkacağına inandığını açıklamıştı. Ünlü Bitcoin boğası Max Keiser ise kripto paranın fiyatının bu yıl sonuna kadar 220.000 dolara ulaşacağını düşünüyor.

Coinbase’deki BTC Çıkışları ve Kurumsal Yatırımcılar

Bu fiyat tahminleri, PayPal’ın bile kullanıcılarına kripto para satın almasına, satmasına ve saklamasına izin verdiği bir dönemde, şirketler ve kurumsal yatırımcılardan gelen artan talebe dayanıyor. Nitekim, popüler kripto para borsası Coinbase’den rekor miktarlardaki BTC çıkışları, kurumların fiyatın 30.000 doların üzerine çıkmasına rağmen BTC almaya devam ettiğini gösteriyor.

Coinbase Pro’dan çıkışlar, 2 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 55.000 BTC, borsanın cüzdanlarından çıktı. O zaman kripto paralar, 1.7 milyar dolar değerindeydi. Şimdi ise 2.1 milyar dolar değerine karşılık geliyor.

Bu haftanın başlarında, Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki bir J.P. Morgan küresel piyasa stratejistleri ekibi, müşterilere uzun vadede Bitcoin’in fiyatının 146.000 dolar ve üstüne çıkabileceğini yazdığı bir not bildirdi. Ekip, bunun uzun vadeli bir hedef olduğuna dikkat çekti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner