Yükleniyor...

Bu İndikatöre Göre, Altcoin Mevsimini Bekleyenler Hayal Kırıklığına Uğrayabilir

Mart ayındaki düşük seviyelerin akabinde gelen ralliden sonra analistler; Ethereum, Bitcoin ve diğer üst düzey kripto para birimlerinde geri çekilme bekliyorlar.

Ethereum..

Mart ayındaki düşük seviyelerin akabinde gelen ralliden sonra analistler; Ethereum, Bitcoin ve diğer üst düzey kripto para birimlerinde geri çekilme bekliyorlar. Analistler basit teknik faktörlerle 10 gün önceye kadar olan boğa ivmesinin kaybedildiğini savunuyorlar.

Ancak bu düşüş görünümü bile, büyük yatırımcıların biriktirmesini engelleyemedi.

Büyük Yatırımcılar Ethereum ve ERC-20 Tokenlerini Biriktiriyor

Blockchain analytics firması Santiment tarafından paylaşılan verilere göre, geçen aydan beri Ethereum gibi kripto para birimlerini elinde tutan büyük yatırımcılar, stok yapmaya devam ediyor.

Firma aşağıdaki tabloya alıntı yaparak; “Son birkaç hafta içinde, bazı üst düzey kripto sahipleri ne yaptı? Cevap basit: BİRİKTİRDİLER.” dedi.

Kaynak: Santiment

Ayrıca veriler, balinaların Bitcoin’e yatırımlarını artırdığını ve birikimi kripto para topluluğu çapında bir trend haline getirdiklerini göstermektedir.

Analistler: Altcoinler Düşmeye Hazırlanıyor

Balinalar Ethereum ve diğer önde gelen altcoinleri biriktirmek için acele ediyor olabilir, ancak analistler şu anda altcoin varlık sınıfı için topyekün bir geri çekilmeyi öngörüyor.

Brave New Coin’den bir kripto analisti olan Josh Olszewicz,  15 Mayıs’ta Bitcoin’in bir güç sinyali gösterdiğini gözlemledi: golden cross

Olszewicz, 50 günlük hareketli ortalamanın, Bitcoin hakimiyet tablosunun 200 günlük hareketli ortalamasının üzerinde olduğuna dikkat çekti. Analist, golden cross’un gelişinin “altcoin mevsimini” bekleyenler için hayal kırıklığı olabileceğini belirtti.

Kaynak: @CarpeNoctum

Yukarıdaki grafikte görülebileceği üzere Bitcoin’in hakimiyet grafiğindeki önceki golden cross’lar, Bitcoin’de büyük rallilerden önce geldi. Bu da muhtemelen tekrar gerçekleşeceğini gösteriyor.

Bu bakış açısı kripto araştırma firması Blockfyre’deki baş teknik analist tarafından da dile getirildi. Analist altcoin pazarının “yakında teslim olabileceğini düşünüyorum” dedi ve “en kötüsünü henüz görmedik” diye belirtti.

Analist bu olguyu bir dizi eğilime bağladı: 1) Bitcoin’in hakimiyet tablosu daha yüksek olacak gibi görünmektedir. 2) Yarılanma BTC’de kripto zenginliğini merkezileştirecektir. 3) Hala milyonlarca dolar tutan birçok kripto para birimi bulunmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner