Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Gerçekten De 2020 Yılı İçin Aranılan Para Mı?

Bitcoin ortaya çıkışından bu yana, birkaç iniş ve çıkış yaşadı.

BTC zamanı

Bitcoin ortaya çıkışından bu yana, birkaç iniş ve çıkış yaşadı. Yine de bugün, altın niteliklerine yaklaşan bir rakip olarak yerini sağlamlaştırdı. Galiba bu durum, geçmişte Bitcoin’e şüpheyle yaklaşan birçok kişinin şimdi lider kripto para birimindeki konumlarını artırmaya çalışmasının nedenlerinden biridir.

Wallet Scrunity’in kurucusu Leo Wandersleb, kontrol edilmeyen bir finans sistemine sahip olmanın dünyayı nasıl daha iyi yapabileceğini anlattı. Bitcoin, 2008 mali krizine yanıt olarak ortaya çıkmıştı. Tarih genellikle kendini tekrar etme eğilimindedir ve 2020’de, Bitcoin bir kez daha benzer bir finansal ortamda faaliyet gösterebilir. Wandersleb:

“Bu, gizli anlaşmalar yapan ve halkı şaşırtan bir avuç insan tarafından kontrol edilmeyen bir sistem.”

Böyle bir güvensiz sistemde, Bitcoin’in sistemi olağanüstü derecede nesnel ve dürüst hale getirdiğini de sözlerine ekledi. Ayrıca şunları da belirtti:

“Herkesin kontrolü dışında olan, daha dürüst bir para haline gelen ve bazı merkez bankalarına güç vermeyen bir şeyi tercih ediyorum.”

Küresel piyasalardaki belirsizliğin artmasıyla birlikte, çoğu pazarda da yükselen enflasyon, günümüzde küresel makroekonomik duruma karşı bir hedge olarak Bitcoin’i işaret ediyor. Tudor Investment Corporation’ın kurucusu ve CEO’su Paul Tudor, ilginç bir şekilde Bitcoin’i mevcut ekonomik duruma karşı bir hedge olarak kabul etmişti.

“Büyük Para Enflasyonuna tanık oluyoruz: gelişmiş dünyanın gördüğü hiçbir şeye benzemeyen, her türlü paranın benzeri görülmemiş bir şekilde gevşemesidir bu olan. En iyi kar maksimizasyonu stratejisi en hızlı ata sahip olmaktır. Tahmin etmek zorunda kalırsam, bahse girerim ki bu at Bitcoin olacaktır.”

Wandersleb, geleneksel finans sorunlarının çoğunun Bitcoin’de bir çözüme ulaştığına ve sağlam ve istikrarlı ekosistem söz konusu olduğunda Bitcoin’in 1 numara olduğuna dikkat çekti:

“Bence kripto para birimleri için büyük bir teşvik var ve en istikrarlı olanı da Bitcoin.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner