Yükleniyor...

Bu Modele Göre Bitcoin (BTC) 2030 Yılına Kadar Rekor Bir Seviyeye Ulaşabilir

Hamburg Ticaret Bankası’nın Baş Ekonomisti Cyrus de la Rubia, “Electricity” modeli olarak adlandırılan modeli kullanarak Bitcoin (BTC) fiyat tahmininde bulundu

bitcoin madenciligi

Hamburg Ticaret Bankası’nın Baş Ekonomisti Cyrus de la Rubia, “Electricity” modeli olarak adlandırılan modeli kullanarak Bitcoin (BTC) fiyat tahmininde bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Herkesin bildiği gibi, elektrik ve yarı iletken asics çipleri kullanarak Bitcoin oluşturmak için “zorlu” bir sürecin aşılması gerekiyor. Bu çipler diğer sektörlerle rekabet ettiği çok değerli ürünlerdir. Bu nedenle Rubia, küresel enerji tüketiminin belirli bir noktasında, piyasa güçlerinin Bitcoin madenciliğine enerji tahsisini diğer faaliyetlerden daha az arzu edilir hale getireceğini savunuyor, bu yüzden bir sınır koyuyor. Ünlü isim şu ifadeleri kullanıyor:

“Çelik veya alüminyum gibi enerji anlamında yoğun diğer mallar, kripto para biriminin ek birimlerinden daha fazla talep gördüğü anda, Bitcoin’in göreceli çekiciliği azalır. Ardından üst fiyat sınırına ulaşılır.”

Ekonomiste göre bu öngörü küresel enerji tüketiminin yaklaşık %2’sine denk geliyor ve bu da Bitcoin’e 100.000 dolarlık bir fiyat veriyor.

Genel olarak Electricity modeli, özellikle ayı piyasalarında her zaman sert bir taban veya ham fiyat değerlendirmesi olarak kullanılan bir şeydir, Rubia’nın söylediği gibi yarılanma nedeniyle enerji ve fiyat değişiklikleri arasındaki ilişki de buna işaret eder. Madencilik ödülü yarıya düştüğü için, mevcut küresel arzın %2’si Bitcoin’e üç yıl içinde 200.000 dolarlık bir taban -veya Rubin’in görüşüne göre bir üst limit- verecektir. Böylece 2030’da 1 milyon dolara ulaşmak mümkün olabilir gibi görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x