Yükleniyor...

Bu Ülkede İşsizlik Sorunu Bitcoin (BTC) ile Çözülüyor

Mısır ekonomisi küresel salgının bir sonucu olarak ayakta durmakta zorlanıyor, dolayısıyla insanlar geçim sıkıntısından kaçarak Bitcoin ticaretine yöneliyor.

Bu Ulkede Issizlik Bitcoin BTC ile Cozuluyor

Mısır ekonomisi küresel salgının bir sonucu olarak ayakta durmakta zorlanıyor, dolayısıyla insanlar geçim sıkıntısından kaçarak Bitcoin ticaretine yöneliyor. İşsizliğin kötüleşmesi ile birlikte kripto paralar, Mısırlılar arasında bir gelir kaynağı olarak popüler hale geldi.

Ortadoğu medyası AL-Monitör tarafından bildirildiği üzere, Mısır’da Bitcoin’e ilgi ve kripto para birimleri patladı. Bu patlama özellikle de genç bireyler arasında yaşandı. Bitcoin madenciliği ve ticaret uzmanı Muhammad Abd el-Baseer, bölgedeki Bitcoin madenciliğindeki yükselişin geleneksel ofis tabanlı kariyerlerden, sokağa çıkma yasaklarına ve online çalışmaya hızlı geçişin bir sonucu olduğunu belirtti. Tüm bunlar Mısırlıların boş zamanlarını online fırsatlar aramasına yol açtı. El-Baseer şunları söyledi:

“Bitcoin madencilerinin ve trader’larının artan sayısı, Bitcoin talebindeki artışın ve buna bağlı olarak para biriminin fiyatındaki artışın arkasındaki çoklu faktörlerden biri olan küresel bir fenomendir. Bu gelişmeler lider kripto parayı daha düşük fiyatlarla elde edenlerin benzeri görülmemiş karlar elde etmelerine izin verdi ve birçok Mısırlı, kripto para birimlerine yaptıkları yatırımlarla bu kar seviyelerini izliyor.”

Yarılanmanın Ardından Bitcoin Madenciliğinden Kar Elde Etmek

Bitcoin fiyatının artmasına ve kripto para madenciliği için verilen ödüllerin bu yılın başlarında yarı yarıya azalmasına rağmen, Mısır’daki bireyler hala Bitcoin’den kar elde ediyor. Mısırlı finans danışmanı ve ekonomist Wael al-Nahhas şunları söyledi:

“Pek çok genç Mısırlı, Bitcoin’in değerindeki artışa rağmen küçük miktarlarda yatırım yapmaya başladı. Bitcoin’in 100 milyonda biri olan Satoshi madenciliğine başladılar ve günlük bazda talep düşüşünün zamanlaması sırasında alış kurları ile en yüksek talep anında satış oranları arasındaki farktan %4 ila %5 kar elde ediyorlar, yine Bitcoin oranlarındaki beklenmedik artışlardan elde edilen bazı üç aylık veya yıllık karlarını da dahil edebiliriz.”

Daha fazla ülke küresel ekonominin geri dönüşünün etkisini hissettikçe, kripto para birimi endüstrisinin -ticaret ya da madencilik yoluyla – sıradan yatırımcılardan yeni bir ilgi patlaması göreceğini beklemek yanlış olmaz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner