Yükleniyor...

Bu DeFi Token’ı Bir Gün İçinde %3700 Kazanç Elde Etti

Eylül ayının başlarında her Ethereum geliştiricisi, yiyecek içerikli token'lar çıkarıyordu.

Bu DeFi Tokeni Bir Gun Icinde 3700 Kazanc Elde Etti

Eylül ayının başlarında her Ethereum geliştiricisi, yiyecek içerikli token’lar çıkarıyordu. Pizza Finance, Tendies, Springroll Finance gibi hemen her yiyeceğe dayalı projeler vardı.

Ancak bu token’ların Yam Finance ve SushiSwap gibi daha saygın projelerin apaçık kopyaları oldukları fark edilince, değerlerinde bir düşüş yaşandı.

Ancak bazı yiyecek kripto paraları düşük seviyelerinden, yüzde yüz oranında artmaya başladı. İşte nedenleri.

Yiyecek Temalı Ethereum Token’ları Yüzde Yüz Oranında Arttı

CoinGecko’ya göre, en iyi performans gösteren altı kripto para biriminden üçü yiyecek token.’ları. Tron merkezli bir verim çiftçiliği projesi olan Somon (SLM), son 24 saatte yüzde 3.700 kazanırken, Rotten ve Juiice’in her biri önemli kazançlar sağladı.

Buna ek olarak, son 24 saatte son derece önemli getiriler kazanan Donut, Tacos ve Shroom gibi diğer yiyecek kripto para projeleri de var.

Bu yiyecek kripto paralarının çoğu yani Rotten ve Shroom gibiler, geleneksel verim çiftçiliğinden; eşsiz token’lı (NFT) çiftçiliğe geçişten yararlanıyor. Kullanıcılar NFT’leri satın almak için binlerce dolar harcayarak, süregelen dijital sanat çılgınlığından yararlanıyor.

Verim Çiftçiliği Uzun Vadede Sürdürülebilir Değil

Ethereum token’larını kısa vadede artırması muhtemel olan NFT pazarına devam eden geçişlere rağmen, çoğu analist hala uzun vadede yiyecek kripto para çiftçiliğinin sürdürülebilir olmadığını iddia ediyor.

Multicoin Capital’de eski bir analist olan Tony Sheng, şu anda Cozy Finance adlı yeni bir projeyi yönetiyor. Sheng, Ağustos ayında yiyecek paraları hakkında yorum yaptı:

“Bu gıda parası çılgınlığından oldukça korkuyorum. Sözleşmeleri nasıl değiştireceklerini ve kendi risklerini nasıl yöneteceklerini bilen kişiler için değil, ‘oyunu’ oynamak için ortaya çıkan yatırımcılar için. Hack veya dolandırıcılık, büyük bir para kaybı kaçınılmazdır.”

Verim çiftçiliğin uzun vadeli sürdürülebilirliği ve bu yiyecek kripto paralarının fiyatı hakkındaki şüphecilik, birçok kişi tarafından dile getirilmeye başlanıyor.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin bir zamanlar şunları söylemişti:

“Kısa vadeli bir şey. Bu cazibeler ortadan kalktığında, getiri oranlarının %0’a yakın olacağını kolayca görebilirsiniz. Bu DeFi’ı bozabilecek bir şey değil, ancak yine de bundan kurtulmalıyız.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner