Yükleniyor...

Bu Yıl Dolandırıcılar, 118 Bin Adet Kripto Para Çıkardı

Bir araştırma raporuna göre, dolandırıcılar 2022 yılında yaklaşık 118 bin adet kripto para birimi oluşturdu.

Bu Yil Dolandiricilar 118 Bin Adet Kripto Para Cikardi

Bir araştırma raporuna göre, dolandırıcılar 2022 yılında yaklaşık 118 bin adet kripto para birimi oluşturdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto sektörünün geliştiği ve benimsenmeye başladığı dönemlerde, dolandırıcılık faaliyetlerinde de artış gözlemleniyor. Kripto para birimleri, beş yıl öncesine göre küresel popülaritesi olan bir alan haline geldi. Kendi içinde de çeşitlenen kripto endüstrisi, milyonlarca insanın odak noktasında yer alıyor. Genel olarak yatırım ve enflasyondan korunma amacıyla yaklaşılan sektör, dolandırıcıların da oyun alanı haline geldi. Solidus, Ocak ayının başından Aralık başına kadar 117.629 adet dolandırıcılık amacıyla kripto para birimi oluşturulduğunu açıkladı.

Dolandırıcılık Amacıyla Oluşturulan Kripto Para Miktarı Artıyor

Devrim niteliğinde tabir edilen kripto paralar, arka planda birçok kötü unsuru da beraberinde sürüklüyor. FTX’in müşteri mevduatlarını kullanması ve iflas etmesi de bu kötü unsurlardan birisi oldu.

Blockchain risk izleme kuruluşu Solidus Labs, bu yıla dair kripto para raporunu hazırladı. Rapora göre dolandırıcılar, bu yıl günde 350‘den fazla kripto para birimi oluşturdu.

Solidus‘un raporuna göre, geçen yıl 83.400 adet dolandırıcılık amacıyla kripto para birimi oluşturuldu. Bu yıl, 117.629 seviyesine ulaşarak yüzde 41‘lik bir artış gözlemlendi.

Raporda, en fazla dolandırıclık kripto para biriminin BNB Chain tarafında oluşturulduğu açıklandı. Solidus, tüm BNB Chain token’larının yüzde 12‘sinin hileli olduğunu düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x