Yükleniyor...

Binance’ten Azerbaycan’a Kripto Düzenleme Desteği

Kripto para borsası Binance, dijital varlıklar için düzenlemeler oluşturma çabalarında Azerbaycan'ı desteklemek istiyor.

Binanceten Azerbaycana Kripto Duzenleme Destegi

Kripto para borsası Binance, dijital varlıklar için düzenlemeler oluşturma çabalarında Azerbaycan’ı desteklemek istiyor.

Binance, Ekim ayının başlarında, Kazakistan hükümetine ülkenin kripto piyasasının “güvenli gelişimi” konusunda destek vermeyi teklif etti ve finans yetkilileriyle işbirliği yapmayı kabul etti. Daha sonra kripto değişimi ve saklama hizmetleri sağlayıcısı olarak lisanslandı. Benzer bir adımı da Azerbaycan ile birlikte atmayı hedefliyor.

Binance, Azerbaycan’ın Kripto Düzenlemelerinde Yardımcı Olacak

Binance’in Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Hükümet İlişkileri Direktörü Olga Goncharova yerel medyaya verdiği demeçte; şirketin, Azerbaycan Merkez Bankası’na (CBA) kripto düzenleme mekanizmalarının detaylandırılması konusunda destek vermeye hazır olduğunu söyledi.

Azerbaycan’ın Trend Haber Ajansı’na konuşan Binance temsilcisi, CBA yetkilileriyle yakın zamanda yapılan bir toplantı sırasında düzenleyici konuların tartışıldığını açıkladı ve şunları söyledi:

“Düzenlemenin getirilmesi, sektöre olan güvenin yanı sıra ülkedeki doğrudan yabancı yatırımı da artıracaktır. Kripto varlıkları bu yıl çeşitli nedenlerle gerilemiş olsa da, teknolojinin kendisinin ayakta kaldığını ve ona olan ilginin artacağını görüyoruz. Bu teknoloji, finansal hizmetler de dahil olmak üzere vatandaşların karşılaştığı zorlukları minimum maliyetle ve hatta daha hızlı bir şekilde çözüyor”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner