Yükleniyor...

Bugünün En Çok Değer Kaybeden Altcoin’leri – 11 Mart 2023

Kripto piyasasını sarsan olumsuz haberler devam ediyor, bu olumsuz haberlerden en çok etkilenerek değer kaybeden kripto paraları derledik.

analiz

Kripto piyasasını sarsan olumsuz haberler devam ediyor, bu olumsuz haberlerden en çok etkilenerek değer kaybeden kripto paraları derledik.

Kripto piyasası için geldiğimiz sürece baktığımızda, özellikle son haftalarda skandal olaylar gelişiyor. Bunlara en çok damga vuranlar ise, stablecoin’lerde meydana gelen sorunlar ve bankacılık faaliyetlerindeki olumsuz haberler oldu. BTC’nin de çöküşe geçmesiyle birlikte altcoin’lerde inanılmaz değer kayıpları devam ediyor.

Peki ya bugünün en çok değer kaybeden altcoin’leri hangileri oldu?

1- Frax Share (FXS)

FXS temel olarak, Frax protokolünün yerel kripto para birimidir. Frax protokolü, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) benzer şekilde sabit arzı olan dijital varlıklardan ziyade, yüksek performans sergileyen ölçeklenebilir, algoritmik kripto paraları sağlamayı hedefleyen bir protokoldür. Ayrıca Frax projesinin, çapraz zincir uygulamaları üzerinden çalışması hedeflenmiştir. FXS, yüzde 13.94 değer kaybederek bugünün en çok düşen altcoin‘i oldu.

Ekran Resmi 2023 03 11 17.24.46

2- Maker (MKR)

MKR, dolara endeksli şekilde DAI token’ın fiyatının stabilize edilebilmesi ve desteklenmesi için sunulan akıllı sözleşme platformudur. MKR platformunda iki kripto para birimi bulunmaktadır, bunlardan biri Maker (MKR) diğeri de DAI’dir. DAI kripto para birimi stablecoin’idir. MKR, yüzde 13.30 değer kaybederek bugünün en çok düşen 2.altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 03 11 17.24.51

3- Optimism (OP)

İkinci katman blockchain çözümü sunan OP, ETH üzerinde çalışıyor. Ethereum mainnet güvenliğini sistemini kullanarak Ethereum ekosisteminin ölçeklendirilmesine yardımcı oluyor. Bu sistemde işlemler güvene ihtiyaç duymadan OP üzerine kaydedilirken, asıl güvenlik Ethereum tarafından sağlanmış oluyor. OP, yüzde 8.99 değer kaybederek bugünün en çok düşen 3.altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 03 11 17.24.56

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner