Yükleniyor...

BitMex’in Kurucusu Arthur Hayes, SBF’yi Hedef Aldı!

BitMex'in kurucusu olarak tanınan Arthur Hayes, Sam Bankman-Fried'ın (SBF) kamuoyunu yanılttığını dile getirdi.

arthur hayes

BitMex’in kurucusu olarak tanınan Arthur Hayes, Sam Bankman-Fried’ın (SBF) kamuoyunu yanılttığını dile getirdi.

Hayes, geçtiğimiz günlerde bir sosyal medya üzerinde gerçekleşen oturumda, SBF için söylemlerde bulundu. SBF hakkında, gerçek bir iş yürütmediğini dile getiren Hayes, toplumun SBF‘ye olan ilgisi hakkında konuştu. SBF için iyi bir trader ifadesini kullanarak aynı zamanda da gerçek bir yürütmediğini vurguladı. Youtube üzerinde gerçekleştirilen oturumda SBF‘yi hedef alan Hayes, sert eleştirilerde bulundu.

Hayes, SBF’nin Yaratmış Olduğu Hikayeye Değindi

GettyImages 1237125010 e1644973102799 1088x612 1
UNITED STATES – DECEMBER 8: Sam Bankman-Fried, founder and CEO of FTX, testifies during the House Financial Services Committee hearing titled Digital Assets and the Future of Finance: Understanding the Challenges and Benefits of Financial Innovation in the United States, in Rayburn Building on Wednesday, December 8, 2021. (Photo By Tom Williams/CQ-Roll Call, Inc via Getty Images)

SBF için toplum üzerinde bir hikaye yarattığını vurgulayan Hayes, “iyi bir trader fakat gerçek anlamda bir iş yürütmediği halde toplum tarafından benimsendi.” dedi. SBF’nin kendi hikayesini bir avantaj olarak kullandığını ve toplum üzerinde bir algı aşıladığını vurguladı.

FTX krizinden etkilenen kurbanlar için de konuşmalarına devam eden Hayes, SBF’nin etkileyici bir hikayeye sahip olduğunu bunu şeffaf şekilde yatırımcılara yansıttığını iletti. Sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği oturum ile dikkatleri toplayan BitMex kurucusu, SBF’yi hedef alarak konuşmalarını sürdürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner