Yükleniyor...

Bulut Madenciliği Siteleri

Bitcoin ve altcoin'ler neredeyse on yıldan beri var.

bulut maenciligi

Bitcoin ve altcoin’ler neredeyse on yıldan beri var. Bu tür dijital paralarla ilgili en önemli şey, karmaşık hesaplamalı matematik problemlerini çözerek yeni paralar yaratma süreci olan madenciliktir. Başka bir deyişle, kripto varlıklarınızı kullanmadan önce dijital para biriminin madenciliği yapılmalıdır. Kolay görünebilir, ama değil. En büyük sorun, Bitcoin madenciliğinin çok pahalı bir iş olduğu gerçeğidir ve bu nedenle ilgilenen herkes bunu yapamaz. Kendi başınıza kripto varlık madenciliği yapmaya başlamak için, son derece yüksek fiyatlı diğer aksesuarların yanı sıra madencilik ekipmanı, yazılım satın almalısınız. Yüksek elektrik faturaları, gürültü ve ısı, madencilik sürecinin diğer dezavantajlarıdır.

Alternatif, uzak Veri Merkezlerinde barındırılan paylaşımlı işlem gücünü kullanarak BTC ve altcoin madenciliğine izin veren bulut madenciliğidi. İhtiyacınız olan tek madencilik donanımı bilgisayarınızdır (hatta akıllı telefonunuz). Bir sağlayıcı seçin, bir madenci kiralayın ve sabit pasif gelirinizi günlük olarak takip edin.

Bu arada, bulut madenciliği hem yeni başlayan madenciler hem de deneyimli kripto varlık yatırımcıları için birçok fayda sağlıyor. Buradan başlayalım, maliyetlerden tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Bulut madenciliği ile herhangi bir donanım ve yazılım satın almanız gerekmez. Ayrıca, başka herhangi bir ekstra maliyete (elektrik faturası gibi) katlanmak zorunda kalmazsınız. Kendi başınıza kripto varlık madenciliği yapmak karmaşık bir girişim olsa da, güvenilir bir bulut madenciliği web sitesi ile kripto varlık bulut madenciliği oldukça basit bir iştir.

Küçük bir yatırımla madeni para çıkarmayı teklif eden en iyi ve güvenilir bulut madenciliği web sitelerine bir göz atalım. İşte kişisel favorilerimiz:

1. ECOS

coin

ECOS, yasal statüde faaliyet gösteren ilk bulut madenciliği sağlayıcılarından biri olduğu için her daim güvenebileceğiniz bir şirkettir.

En iyi bulut madenciliği sağlayıcılarından biri olarak kabul edilen ECOS, müşterilerine yalnızca piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin için bulut madenciliği hizmetleri sunuyor. Şirket şu anda, hizmetlerini tüm dünyada 200.000’den fazla kullanıcıya sunuyor.

Şirket, kullanıcılara çok çeşitli madencilik sözleşmeleri sunmaktadır. Bir madencilik sözleşmesi için minimum fiyat 149 dolardır. Bu sözleşme 24 ila 50 aylık bir süre için aktif kalır. Ek olarak, para yatırma veya çekme işlemleri için kullanabileceğiniz farklı seçenekler de mevcuttur. Bunlara Kredi Kartları, banka faturaları ve BTC, ETH, XRP ve USDT gibi kripto para birimleri dahildir.

ECOS platformunun diğer avantajları:

● Şirketin yasal statüsü

● Çok çeşitli kripto para madenciliği tarifeleri

● Bitcoin cinsinden günlük ödemeler

● 7/24 müşteri desteği

● Basit kayıt prosedürü

● Düşük giriş eşiği (100 dolardan itibaren)

● Yeni kullanıcıların platformu test etmesi için ücretsiz bulut madenciliği sözleşmesi

ECOS, bulut madenciliğinden daha fazlasıdır. Tüm dijital varlık ürünleri ve araçları tek bir ekosistemde bulunan ilk kripto para yatırım platformudur. ECOS, bulut madenciliği, en yeni ekipman üzerinde madencilik ve barındırma, yatırım portföyleri, takas ve cüzdan gibi araçları içerir. Ayrıca ECOS’un kullanışlı bir mobil uygulaması App Store ve Google Play’de mevcuttur.

2. SHAMINING

İlk ilgi alanımız, çeşitli sözleşme türleri altında bulut madenciliği sunan İngiltere merkezli bir şirket olan SHAMINING‘dir. 2018’de piyasaya sürüldü, bugün en iyi ve güvenilir bulut madenciliği web sitesi olarak işaretlenebilir (özellikle yeni başlayanlar için). Şu anda şirket, üç Veri Merkezinde (Güney Afrika, İngiltere ve Kaliforniya, ABD) barındırılan kapasitesini başarıyla paylaşan küresel müşteri hizmetleri sunmaktadır.

SHAMINING’de minimum depozito miktarı sadece 250 dolar iken, geri dönüş oranı %143’tür. Oldukça iyi göstergelerle, çok karlı bir anlaşma gibi görünüyor. Örneğin, 5.000 dolarlık bir bulut madenciliği sözleşmesiyle, madeni para madenciliğinden sadece bir ay içinde 890 dolar gelir elde edeceksiniz.

(Ve gerçekten pasif gelir olduğunu unutmayın, kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey yapmıyor). Dolayısıyla, bu tür bir bulut madenciliği sözleşmesini kullanarak yalnızca bir yıl içinde, 10 680 ABD doları net kar oranı elde edeceksiniz. İngiltere merkezli bu bulut madenciliği sağlayıcısının ekstra avantajları, 7/24 müşteri desteği, hızlı ödemeler ve gerçekten eğlenceli, kullanıcı dostu ara yüzüdür. Bu nedenle, SHAMINING’i evden (veya dünyanın herhangi bir yerinden) Bitcoin kazanmak için güvenilir bir bulut madenciliği platformu olarak işaretliyoruz.

Mevcut sözleşme seçenekleri:

 • CPU madencileri (23 580 GH/s). 1 GH/s başına geçerli fiyat 0.0120 dolardır. Geri dönüş oranı %143’tür.
 • GPU madencileri (94 340 GH/s). 1 GH/s başına geçerli fiyat 0.0113 dolardır. Geri dönüş oranı %149’dur.
 • ASIC madencileri (235 849 GH/s). 1 GH/s başına geçerli fiyat 0.0109 dolardır. Geri dönüş oranı %156’dır.

SHAMINING bulut madenciliği platformunda kripto varlık madenciliği yapmaya başlamak için kaydolun ve tercih ettiğiniz ödeme yöntemini kullanarak para yatırın: BTC cüzdanınız, IBAN banka havalesi veya Visa veya MasterCard kredi kartı ile. Bulut madenciliği sürecinin, bir sözleşme satın aldıktan hemen sonra başladığını unutmayın.

3. Axenmine (axenmine.com)

İkincisi, İngiltere merkezli başka bir bulut madenciliği sağlayıcısı. Axenmine, kullanıcıların pahalı ekipman veya herhangi bir özel aksesuar satın almadan Bitcoin madenciliği yapmalarını sağlayan, hızla büyüyen bir şirkettir. Şimdilik 3000’den fazla yatırımcı ile Axenmine, birkaç Veri Merkezi ile kendi BTC madencilik havuzunu sürdürüyor. Axenmine’de verim oranları %143’ten başlıyor. Ve platformu, diğer sağlayıcılar arasında en iyi ve güvenilir bulut madenciliği web sitelerinden biri yapar.

Axenmine’in şu anda kripto varlık yatırımcılarına neler sunduğuna daha yakından bakalım. Garantili günlük gelir ile Bitcoin kazanmak için sorunsuz bir hesap oluşturabilirsiniz. Axenmine’de uygun bir bulut madenciliği sözleşmesi satın almak için en az 250 dolar yatırın ve mükemmel planınızı seçin. Şimdiye kadar, bir şirket birkaç seçenek sunar.

 • Başlat. Hash gücü oranı, %143 getiri ile 90 000 GH/s’dir. 1 GH/s başına 0.0120 dolara mal olur.
 • Profesyonel. Hash gücü oranı, %149 getiri ile 450 000 GH/s’dir. 1 GH/s başına fiyat 0.0120 dolardır.
 • Akıllı. Hash gücü oranı %156 getiri ile 2 000 000 GH/s’dir. Geçerli fiyat, 1 GH/s başına 0.0120 dolardır.
 • VIP. Sınırsız Hash gücüne sahip premium bir plan. Ayrıca, burada ortalama verim % 170+’dir. Yöneticiniz veya teknik destek temsilcinizle iletişime geçerek talep üzerine güncel fiyatları alabilirsiniz.

Axenmine platformunda bulut madenciliğinin gerçek karlılığı nedir? 5000 dolarlık bir BTC madencilik sözleşmesi satın alarak, sadece bir ay içinde 650 dolara ulaşacaksınız (aslında bu aylık ortalama bir kârdır). Hesaplamalara göre, Axenmine kullandığınız ilk yıldaki pasif geliriniz 7800 dolara ulaşacak.

Ayrıca, Axenmine’deki herhangi bir yıllık bulut madenciliği sözleşmesi kapsamında tahmini günlük, aylık veya yıllık kazançları hesaplamak için Hesap Makinesi aracını kullanabilirsiniz. Ayrıca madencinizi (hatta birkaç madenciyi) bilgisayarınız veya akıllı telefonunuzla kolayca kontrol edebilirsiniz.

4. CryptoUniverse (cryptouniverse.io)

Bir sonraki durağımız, her gün ve her ay istikrarlı bir pasif gelir elde etmeyi sunan tanınmış ve en büyük bulut madenciliği hizmetlerinden biri olan CryptoUniverse. CryptoUniverse’de paylaşılan bir Hash oranı kiralayabilir ve günlük Bitcoin kazanmak için kişisel bir plan oluşturabilirsiniz. Kiralama süresi seçenekleri 180, 360 veya 540 gündür. Yatırımlar sadece 48,5 dolardan başlıyor ve şu ana kadar bulut madenciliği platformları arasında en düşük giriş tutarlarından biri olduğunu düşünüyoruz.

Şirket, herhangi bir yatırım tutarı ile profesyoneller ve yeni başlayanlar için çeşitli türlerde bulut madenciliği sözleşmesi sunmaktadır. En popüler seçeneklere bir göz atalım.

 • Promosyon. Geçerli fiyat, 365 gün boyunca 0,5 TH/s başına 35 ABD dolarıdır. Bulut madenciliğinden günlük gelir 0.19 dolar. Günlük elektrik ücreti 0,005 ABD dolarıdır. Günlük yönetim ekstra ücreti %4,9’dur.
 • Başlangıç. Geçerli fiyat, 180 gün boyunca 30 TH/s başına 426 ABD dolarıdır. Bulut madenciliğinden günlük gelir 11.63 dolar. Günlük elektrik ücreti 1,8 dolardır. Günlük yönetim ekstra ücreti %4,9’dur.
 • Profesyonel. Mevcut fiyat, 360 gün boyunca 50 TH/s başına 3 871 dolardır. Bulut madenciliğinden günlük gelir 19.38 dolar. Günlük elektrik ücreti 4 dolardır. Günlük yönetim ekstra ücreti %4,9’dur.
 • Özel. Mevcut fiyat, 540 gün boyunca 100 TH/s başına 9 702 dolardır. Bulut madenciliğinden günlük gelir 38,76 dolar. Günlük elektrik ücreti 9 dolardır. Günlük yönetim ekstra ücreti %4,9’dur.

CryptoUniverse bulut madenciliği sitesinde Bitcoin madenciliği yapmanızı sağlayan bir diğer seçenek de bir ortaklık programıdır. Her kayıtlı üye, arkadaşlarıyla paylaşmak ve tavsiye bağlantısı aracılığıyla davet edilen herhangi bir yeni kullanıcı tarafından yapılan satın alımlardan ek gelir elde etmek için kolayca bir ortaklık bağlantısı oluşturabilir. Böylece, CryptoUniverse ortaklık programı kapsamında tavsiyenin harcanan miktarına bağlı olarak %10’a kadar kazanabilirsiniz.

5. Hashmart (hashmart.io)

Hashmart, ekipman tedarikinden düzenli bakıma kadar her şeyle ilgilenen madencilerin olduğu güvenilir bir bulut kapasitesi sağlayıcısıdır. Şirket, sıfır kesinti riski ile bulut madenciliği için bir kapasite kiralama fırsatı sunuyor. Veri Merkezleri Sibirya, Rusya’da bulunuyor ve kripto varlıkların en verimli şekilde madenciliğine izin veren güçlü ASIC madenci havuzlarını içerir. Hashmart bulut madenciliğinin diğer profesyoneli, sıfır ekstra ücretle makul fiyatlardır.

Bulut madenciliği sağlayıcısı, hash gücü, bakım ücretleri ve diğer bazı ayrıntılara göre değişen çeşitli planları destekler. Hashmart’taki en popüler seçenek, on iki aylık bir Bitcoin bulut madenciliği sözleşmesidir. Ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz 300 Gh/s ve 250 Gh/s kapasiteler sağlayan açık uçlu bir sistem var. Daha yüksek hash gücü oranı, kullanıcının yararlanabileceği en büyük bulut madenciliği fırsatlarını getiriyor. Şu anda, bir platform hem kripto varlık hem de fiat para birimleri ödemeleri desteklemektedir. Bulut madenciliği sözleşmenizi Hashpower’da kredi kartıyla, herhangi bir Bitcoin cüzdanıyla veya banka havalesi yoluyla satın alabilirsiniz.

Hashmart şimdilik sadece Bitcoin bulut madenciliği yapmanızı sağlıyor. Ancak yakında Ethereum ve diğer bulut madenciliği sözleşmelerini artırma ve ekleme fikrini akıllarında tutuyorlar.

Bulut madenciliği nedir? Nasıl çalışır?

Bulut madenciliği, herhangi bir özel ekipman satın almadan ve yönetmeden kripto varlık madenciliği yapmanın en basit yoludur. Bir sağlayıcının paylaşılan işlem gücüne sahip uzak Veri Merkezlerini kullanarak yeni dijital paralar oluşturma sürecidir. Bulut madenciliği bir hizmet olarak sunulduğundan, genellikle bazı maliyet ve ücretleri içerir.

Başka bir deyişle, bulut madenciliği, ekipmanın bakımından ve hizmet/elektrik faturalarının ödenmesinden tamamen sorumlu olan bir üçüncü taraf bulut sağlayıcı şirketten madencilik donanımı kiralayarak Bitcoin madenciliği sürecini içerir.

Bulut Madenciliğinin avantajları nelerdir?

Bulut madenciliğinin en büyük yararı, dünyanın herhangi bir yerinden pahalı ekipman satın almadan kripto varlık oluşturma fırsatıdır. Bazı ekstra avantajlar vardır:

 • Bulut madenciliği sözleşmeleri için makul fiyatlar.
 • Hızlı ve basit kayıt işlemi.
 • Bulut madenciliği evinizde rahatsız edici bir ortam yaratmaz (geleneksel donanım madenciliği kesinlikle yapacaktır).
 • Son olarak, yüksek fiyatlı elektrik faturaları ödemek zorunda değilsiniz.

Bulut madenciliği benim için güvenli mi?

Kripto varlıklarla yapılan yatırımlar bazı riskler getirse de, yasal, güvenilir bir web sitesinde bir sözleşme satın alıyorsanız bulut madenciliği güvenlidir.

Kriptoyu paraya nasıl çevirebilirim?

Bulut madenciliğinden yaptığınız bir kripto para birimini USD veya EUR gibi fiat paraya dönüştürmekte sorun yoktur. En popüler seçenekler kripto varlık işlem platformları ve platformlar ile Bitcoin ATM’leridir. Ardından, birçok bulut madenciliği sağlayıcısı, Visa ve MasterCard kredi kartlarına doğrudan transferleri destekler.

Bulut madenciliğinde Hash Rate nedir?

Bulut madenciliğinde hash oranından bahsettiğimizde, BTC ağının hesaplamalı işlem gücünü ölçen bir birimi kastediyoruz. Örneğin 7 TH/s hash oranına ulaştığında, ağın saniyede 7 trilyon matematik hesaplaması yaptığı anlamına gelir.

Bulut madenciliği yasal mı?

Bulut madenciliğinin dünyadaki çoğu ülkede tamamen yasal olduğunu unutmayın (Pakistan, Mısır, Ekvator, Fas veya Bolivya gibi belirli yerler hariç). Yani bulut madenciliği sitelerinin özelliklerini kullanarak Bitcoin yaptığınızda, bunu tamamen yasalara göre yapıyorsunuz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Halit
Halit
1 yıl önce

SHAMINING DOLANDIRICI SİTESİDİR BEN PARA YATIRDIKTAN SONRA SİTEYE HİÇBİR TÜRLÜ GİRİŞ YAPAMADIM VE DESTEK HATTIYLA HİÇBİR ŞEKİLDE İRTİBAT SAĞLAMIYORLAR SAKIN PARA YATIRMAYIN

ck x banner
ck youtube banner