Yükleniyor...

El Salvador’un Bitcoin (BTC) Reklamı Yayına Girdi

Bitcoin'in El Salvador'da yasal para birimi haline gelmesine bir hafta kala, El Salvador hükümeti 30 Ağustos'ta bir ulusal hükümet tarafından hazırlanan ilk Bitcoin reklamını yayınladı.

btc 6

Bitcoin’in El Salvador’da yasal para birimi haline gelmesine bir hafta kala, El Salvador hükümeti 30 Ağustos’ta bir ulusal hükümet tarafından hazırlanan ilk Bitcoin reklamını yayınladı. Video daha sonra diarpiiiii tarafından Reddit’te paylaşıldı ve çok kısa bir sürede yaklaşık 2000 kişinin ilgisini çekti.

Akılda kalıcı reklam, Bitcoin kullanımının zorunlu olmadığına dikkat çekiyor; yine de dolar veya Bitcoin olarak alma veya ödeme seçeneğine sahip olacaksınız.

Reddit kullanıcısı felipebrunet’e göre video şunları ortaya koyuyor:

“Eylül ayından itibaren Bitcoin, USD ile birlikte El Salvador’da yasal para birimi olacak. Bitcoin kullanmak zorunlu olmayacak. Bitcoin veya USD ile ödeme ve ücretlendirme seçeneğine sahip olacaksınız. Nakit işlemler, fiyatlar ve ücretler yine USD olarak ödenecektir. Devlet cüzdanı uygulamasını hem USD hem de Bitcoin cinsinden işlem yapmak için istediğiniz zaman ve herhangi bir ücret ödemeden özgürce kullanabileceksiniz. Ayrıca, işlemleriniz için başka herhangi bir cüzdanı kullanmakta özgürsünüz. Devlet cüzdanımızla tüketiminiz için 30 USD hediye alacaksınız. Telefonunuzu işlemler için kullanmak sizi parayla uğraşmaktan ve kupon veya makbuz imzalamaktan kurtaracaktır. Aynı şey satıcı için de geçerlidir ve her zaman işlem ücreti yoktur. Ayrıca, diğer ülkelerden istediğiniz zaman ve tekrar ücret ödemeden para alıp gönderebileceksiniz. Bitcoin kullanmak kolaydır ve isteğe bağlıdır.”

Gerçekten de Orta Amerika ülkesi, Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak benimseyen dünyada ilk ülke olacak ve BTC ülkenin resmi para birimi olarak ABD doları ile birlikte dolaşıma girecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner