Yükleniyor...

BurgerCities (BURGER) Nedir?

BurgerCities, merkezi olmayan bir borsa (DEX) ve NFT'ler dahil olmak üzere çok çeşitli özelliklere sahip tek duraklı bir MetaFi platformudur.

burgercities

BurgerCities, merkezi olmayan bir borsa (DEX) ve NFT’ler dahil olmak üzere çok çeşitli özelliklere sahip tek duraklı bir MetaFi platformudur. Yerel kripto para birimi BURGER olan platformun ekosistemi içerisinde kullanıcılar, DeFi ve NFT özelliklerini keşfederken sosyalleşme ve oyun oynama gibi günlük aktivitelere katılabilir.

BurgerCities Nedir?

BNB ağında ortaya çıkan bir DeFi ürünü olan Burgerswap’ten geliştirilen BurgerCities, tek tip ve standartlaştırılmış bir Web3 metaverse oluşturma hedefinin bir parçası olarak DeFi ve NFT’yi harmanlar.

BurgerCities dünyasında kullanıcılar, kendi çevrimiçi avatarları ile çeşitli DeFi ve NFT özelliklerinin keyfini çıkarmak için sosyalleşme ve oyun oynama gibi günlük aktivitelere katılabilirler. Bu yeni ekosistem ile platform, Web3’e yeni bir canlılık getirerek dinamik metaverse geliştirmeyi daha da ileriye götürmeyi hedefler.

BurgerCities Ekosistemi Özelikleri

BurgerCities ekosistemi aşağıdakiler gibi çeşitli özelliklerden oluşur:

  • BURGER coin: BurgerCities, yerel token’ı BURGER tarafından desteklenmektedir. Likidite sağlama, tek token madenciliği ve Hero NFT’ler gibi oyun içi öğelerin alım satımında kullanılabilen toplam 63 milyon token arzına sahiptir.
  • Toplayıcı (Kara Borsa): BurgerCities, çeşitli DEX’lerden ve CEX’lerden likidite sağlayan bir toplama protokolünü entegre eder ve en iyi fiyatı almalarını sağlamak için kullanıcıların işlemlerini yeniden yönlendirebilir.
  • Havuz (Enerji Santrali): Kullanıcılar, Enerji Santrali’nde likidite sağlayarak fayda gösterebilir. Aynı zamanda kazandıkları ödülleri istedikleri zaman geri çekebilirler.
  • Banka (Merkez Bankası): Merkez Bankası, BurgerCities’in kullanıcıların tek madeni para madenciliği getirilerini maksimize edebilen tek madeni para çift madenciliği gelir toplayıcısıdır. Bu arada BurgerCities, madencilik gelirlerini kullanıcılara USDT şeklinde dağıtır.
  • Kahraman (Yemek Odası): Kahramanlar, biri BurgerCities’in temel oynanışı olmak üzere çeşitli kullanımlara sahip benzersiz NFT varlıklarıdır. Kullanıcılar, oyun içi görevleri tamamlayarak onları seviyelendirebilir ve BURGER kazanmak için kullanabilir. Kahramanlar, ödül kazanmak için Yemek Odasında da satılabilir.
  • The Land and Building: The Land and Building, BurgerCities oyununun bir parçasıdır ve kullanıcıların kendi kasabalarını inşa etmelerine ve bakımlarını yapmalarına olanak tanır. Kullanıcılar, görevleri tamamladıktan sonra binalarda mola verebilir, başka kullanıcılara veya projelere kiralayabilir.
burgercities

BurgerCities Nasıl Çalışır?

BurgerCities’in nasıl çalıştığını anlamak adına, başlamanıza yardımcı olması için bilmeniz gereken platform içindeki bazı temel terimler ve protokoller şunlardır:

Swapper: Token takası yaparken en iyi fiyatı hedefleyen kullanıcılar, BurgerCities’de Black Market’e gidebilirler. Kara Borsa, diğer çeşitli borsalardan likidite sağlayan ve çok sayıda DEX’te en iyi fiyatı sağlayan toplama protokollerine sahiptir.

Likidite Sağlayıcı: BurgerCities’de likidite sağlanması yatırımcılar için son derece karlı olabilir. BurgerCities, likidite sağlayıcılarını token ödülleri kullanarak teşvik eder.

Staker: BurgerCities, kullanıcılarının, tüm staking varlıklarını yüksek getirili havuzlarla eşleştiren Merkez Bankası’nda token’lerı stake ederek getiri elde etmelerini sağlar. Bunu yaparken, tek token staking’in ödülleri en üst düzeye çıkarılır, yani kullanıcıların kasada ne kadar çok varlığı olursa, o kadar çok ödül alacakları anlamına gelir.

Oyuncu: BurgerCities, oynanış ve kazancı birleştirir ve temel olarak kullanıcıların sadece oyun oynayarak ödüller kazanmasını değil, aynı zamanda görevlerden arazi yönetimine kadar çeşitli oyun seçeneklerinin keyfini çıkarmasını da sağlar.

Merkezi NFT: Kahramanlar, BurgerCities’in benzersiz NFT varlıklarından biridir ve oynanışının merkezi bir parçasıdır. Oyuncuların BurgerCities’de değiş tokuş yapmak, stake etmek veya likidite sağlamak için Kahramanlara ihtiyacı olmasa da, bu varlıkları görevlere katılmak, PvP savaşlarında mücadele etmek ve mesleklerle meşgul olmak için kullanabilirler.

İş Simülasyonu: Oyunculara, oyun içi karar verme yoluyla işlerini kurabilecekleri bir metaverse senaryosu verilir. Geleneksel ekonomik simülasyon oyunlarına kıyasla BurgerCities, oyuncuların NFT varlıklarını kiralamasına, yükseltmesine ve takas etmesine izin verirken, onlara oyun dışında ödüller alma fırsatı da sunar.

Taktiksel Savaş: Rakiplerini taktiksel düzeyde alt etmek, savaş sonuçlarının önemli bir bileşeni olduğundan, oyuncular güçlü Kahramanları çağırarak ve savaş taktiklerini kullanarak rakiplerini alt etmelidir.

PvP ve PvE: BurgerCities’in PvP ve PvE oyunları başladığında bir savaşta kullanılabilecek çeşitli PvP ve PvE oyun seçenekleri vardır.

Arazi Yönetimi: Oyuncular, NFT’ler gibi dijital varlıkları satmanın yanı sıra çeşitli nedenlerle BurgerCities’de arazi sahibi olup satarak da para kazanabilirler. Böyle bir neden reklamdır, çünkü projeler bu tür arazilerdeki mülklere reklam yerleştirmekle ilgilenebilir.

BURGER Coin Nedir?

BurgerCities’in en önemli yönü, BNB ağına özgü yerel tokeni BURGER’dir. Toplam 63 milyon BURGER coin bulunur.

Bir BEP-20 token standardı olarak BURGER, sahiplerine protokol güncellemeleri ve teklifleri üzerinde oy hakkı verdiği için BurgerSwap ekosisteminde inanılmaz derecede faydalıdır. Likidite ödülleri, tek coin madenciliği ve oyun içi ticaret için de kullanılabilir. Ek olarak, oyun içi etkinlikleri tamamlayan kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılır.

Aynı zamanda, toplam BURGER arzı, yüzde 50’si teşviklere, yüzde 10’u proje ekibine, yüzde 10’u stratejik finansmana, yüzde 10’u proje işletimi ve likidite yönetimine ve yüzde 20’si ekoloji geliştirmeye tahsis edilerek farklı kuruluşlar arasında dağıtılır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner