Yükleniyor...

Büyük Coinbase Çıkışları, Bitcoin (BTC) Fiyatının Artmaya Hazır Olduğunu mu Gösteriyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı, kripto para başına 10.

btc bitcoin

Bitcoin (BTC) fiyatı, kripto para başına 10.000 dolardan fazla düşerek 60.000 doların üzerinde yaşadığı güçlü reddin yankılarını taşımaya devam ediyor. Bununla birlikte popüler kripto para borsası Coinbase Pro’dan gerçekleşen büyük BTC çıkışları, akıllarda soru işaretleri yaratıyor.

Analistlere göre gün geçtikçe küçülen BTC arzının genel eksikliği, bir kez daha talep tarafından domine edilecek ve potansiyel olarak daha önce trend olan kripto para biriminin sıçramasına neden olacak. Bu sıçrama, tarihi yükseliş trendinin yeniden başlamasına dönüşebilir mi?

Bitcoin fiyatı şu anki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık 10.000 dolar kadar düştü, ancak yine de 2017’deki zirvenin iki katından fazla. Önde gelen kripto para birimi, eski yüksek seviyenin 100 günden fazla üzerinde kaldı ve büyük olasılıkla hiçbir zaman ona yakın veya altındaki seviyelere dahi geri dönmeyecek.

Aslında, büyük Coinbase Pro çıkışları sayesinde Bitcoin fiyat hareketleri mevcut seviyelerden çok daha düşük bir sapma göstermeyebilir. Kurumsal yatırımcılara hizmet veren popüler kripto para borsasını terk eden binlerce BTC, “şimdiye kadarki” en yükseliş sinyali olarak adlandırıldı.

Analist Joseph Young da Coinbase’den gerçekleşen bu büyük çıkışların, sıçramaya neden olduğuna dair imada bulundu. Young, Cryptoquant verilerini paylaşarak “Coinbase Pro’da yaşanan büyük çıkışların ne anlama geldiğini biliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Düşüşler, geri çekilmeler geçmiş boğa piyasası toplamlarına ulaşmadan çok önce satın alınıyor, ancak bu, ivmenin nihayet kısa bir süre için bile azaltılamayacağı anlamına gelmiyor. Ancak nihayetinde, herhangi bir teknik faktöre bakılmaksızın, satın alınacak hiçbir BTC kalmayacak. Bu durum talep tekrar azalmaya başlamadan önce fiyatları yüzbinlerce dolara çeken bir arz şokuna ve yatırımcıların kar elde etmeleri için borsalara mevcut arz geri dönüşlerine neden olabilir.

Büyük Oyuncular Satın Alım Yapıyor Olabilir

Şimdilik, devam eden devasa çıkışlar, tepenin henüz görünürde olmadığını ve daha büyük oyuncuların şu anda Bitcoin satın aldığını gösteriyor. Ayılar ve yükselen boğalar arasına çekilen çizgi 60.000 dolar seviyesinde. Bu seviyenin ötesine geçmeyi sağlayacak bir başka hareket, rallinin daha devam etmeye hazır olduğunun açık bir işareti olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner