Yükleniyor...

Büyük Ethereum Balinası, FTX Token (FTT), Polygon (MATIC) ve Bu Altcoin’leri Topladı

Verilere göre var olan en büyük balinalardan biri 100 milyon dolarlık FTX Token (FTT), Polygon (MATIC) ve farklı 5 altcoin'i daha topladı.

eth balinasi altcoin

Verilere göre var olan en büyük balinalardan biri 100 milyon dolarlık FTX Token (FTT), Polygon (MATIC) ve farklı 5 altcoin’i daha topladı.

WhaleStats, 17 milyar doları aşan kripto varlığı olan Ethereum (ETH) balinasının, FTX’in kripto parası FTX Token’dan yüklü miktarda alım yaptığını gösteriyor. Balina tek işlemde 49 milyon dolar değerinde 1.408.969 FTT satın aldı. İkinci bir işlemle kripto para yatırımcısı 36.51 milyon dolar değerinde 1.049.990 FTT aldı. FTX Token şu anda 36.85 dolardan el değiştiriyor.

WhaleStats’ın borsa dışı en büyük Ethereum cüzdanları sıralamasında 557 numarada yer alan balina, ayrıca 8,79 milyon dolar değerinde 4.250.000 MATIC satın aldı. Bir blockchain ölçeklendirme çözümü olan Polygon, yayınlandığı sırada 2.04 dolardan işlem görüyordu.

Balina ayrıca borç verme ve ödünç alma platformunun yönetim token’ı AAVE alımı da gerçekleştirdi. WhaleStats, cüzdan sahibinin 3.67 milyon dolara eşdeğer 17.893 AAVE aldığını gösteriyor. Ayrı bir işlemde, varlıklı kripto para sahibi, aynı zamanda Chainlink’e de göz attı ve 1.53 milyon dolar değerinde 61.401 LINK aldı. Merkezi olmayan oracle ağının yerel token’ı yazının yazıldığı sırada 26.71 dolar değerindeydi.

Son olarak, Ethereum balinası, Ethereum ağında Bitcoin’i (BTC) temsil eden Wrapped Bitcoin (WBTC) alımı yaptı. WhaleStats’a göre balina, 1.80 milyon dolar değerinde 43 WBTC satın aldı.

Balina toplamda beş dijital varlığa yüklenerek 101.30 milyon dolardan fazla harcama yaptı. Bu büyük alımlar, lider kripto para birimi Bitcoin’in 90 günün en düşük seviyesi olan 40,672 dolara düştüğüne tanık olan bir kripto piyasası gerilemesi sırasında yapıldı. Gerilemeye rağmen, birçok analist BTC’nin bu yıl altı haneli seviyeyi kıracağına inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner