Yükleniyor...

Bir Kullanıcı Tesla ile Karlı Bir Şekilde Kripto Para Madenciliği Yaptığını İddia Ediyor

Bir kullanıcı, Tesla Model 3 arabasıyla kripto para madenciliği yaparak para kazanmayı başardığını iddia etti.

tesla model 3 kripto madencilik

Bir kullanıcı, Tesla Model 3 arabasıyla kripto para madenciliği yaparak para kazanmayı başardığını iddia etti.

Kripto para madenciliği genellikle hantal madencilik teçhizatlarıyla ilişkilendirilirken, San Francisco’dan bir adam Tesla Model 3 arabasıyla Bitcoin ve Ethereum’u karlı bir şekilde çıkarmanın bir yolunu keşfetti. Siraj Raval geçtiğimiz günlerde CNBC’ye, kripto para piyasası fiyatlarının zirvede olduğu geçen yıl ayda 800 dolar kazanmayı başardığını söyledi.

Raval, otomobilin FSD bilgisayarının yardımıyla bir kripto para birimi madenciliği komut dosyası çalıştırırken, Model 3’ün elektrik motoruna doğrudan grafik işleme birimlerini (GPU’lar) bağladı:

“Tekerlekli bir bilgisayar… Bu bilgisayar arabasına sızmak çok basit.”

Raval’e göre madencilik kurulumu, piyasa düzeltmeleri sırasında bile kârlı olmaya devam ediyor.

106950822 1633090990069 4.png

Uzun vadede, araba park halindeyken kripto para madenciliği yapabilmek için sedanını bir robotaksiye dönüştürmeyi planlıyor. Raval, bir dizi kripto para birimine yatırım yapmak için kazancının bir kısmını kullanmayı planlıyor.

Daha önce bildirildiği üzere Tesla’nın rakibi Daymak, kripto para madenciliği yapabilecek üç tekerlekli bir araç duyurmuştu.

Peki Buna Değer mi?

Daha önce CNBC’ye röportaj veren YouTube Allessi, 2018’de Tesla arabasıyla kripto madenciliği yaparak kâr edeceğini iddia etti, ancak Ocak 2017’den önce satın alınan araçlar için ücretsiz sınırsız süper şarj avantajından faydalanmak kaydıyla. Fakat daha sonra e-araba üreticisi popüler avantajı aşamalı olarak kaldırmaya başladı. Bu da arabanın aküsünü madencilik için kullanmayı mantıksız hale getirdi:

“40.000 ila 100.000 dolarlık bir arabada neden bu tür bir aşınma ve yıpranmaya neden olmak isteyesiniz?”

Raval’ın arabası muhtemelen garanti kapsamına girmeyi bırakacak ancak meraklısı böyle bir risk almaya istekli.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner