Yükleniyor...

Büyük Miktarlı Bitcoin Alımları Bitcoin Kıtlığına Neden Olabilir

Grayscale ve MicroStrategy gibi şirketler, bu yıl Wall Street'in Bitcoin’i benimsemesine liderlik ediyor.

buyuk miktarli bitcoin alimlari bitcoin kitligina neden olabilir

Grayscale ve MicroStrategy gibi şirketler, bu yıl Wall Street’in Bitcoin’i benimsemesine liderlik ediyor. U.Today’in haberine göre, İngiltere merkezli CoinCorner borsasının CEO’su, yakın zamanda Bitcoin kıtlığının söz konusu olabileceğini yeniden gündeme getirdi.

Kıdemli Messari araştırma analisti Ryan Watkins tarafından paylaşılan verilere göre, işletme yazılımı devi MicroStrategy şu anda rezervinde 40.824 Bitcoin bulunduruyor.

Bu BTC miktarı 797 milyon dolar değerinde ve şirket lider kripto para birimine 475 milyon dolarlık bir yatırım yaparak 322 milyon dolar kar elde etmiş oldu. Dünyanın en büyük kripto para birimine bu fon tahsisi, kendisi de bir Bitcoin sahibi olan ve yakın zamanda bir “Bitcoin Jesus”a dönüşen şirketin CEO’su Michael Saylor’dan ilham aldı. Bu ünvan, Bitcoin kampından kaçarak Bitcoin Cash destekçilerine katılmayı seçene kadar Roger Ver’e aitti.

MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için gerçekleştirdiği fon toplama işlemini tamamladı. Şirket, yatırımcılardan 650 milyon dolar topladı.

Watkins bir tweetinde şunu söyledi: 

“Yukarıdakiler, BTC satın almak için kullanılacak olan Microstrategy’nin yeni tamamlanan 650 milyon dolarlık dönüştürülebilir tahvil artışını bile içermiyor. Bununla birlikte Microstrategy’nin toplam BTC varlığı 1 milyar doları aşacak.”

Bazıları, MicroStrategy’nin bir Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) dönüşmek üzere olduğu yorumunda bulundu.

Grayscale Dördüncü Çeyrekte 115.236 Bitcoin Kazandı

İngiltere merkezli kripto para borsasının CEO’su Danny Scott, Bitcoin kıtlığının daha da yaklaştığına inanıyor.

CEO tweet’inde, Grayscale Investments’in bu yılın dördüncü çeyreğinde 115.236 BTC’ye denk gelen 2.2 milyar dolara sahip olduğunu belirtti.

Kısa bir süre önce Scott, finans kurumları da dahil olmak üzere kullanıcılar BTC’yi soğuk depolarda uzun vade için sakladıklarından, 700 milyon dolarlık Bitcoin’in kripto para borsalarından çekildiği gerçeğine de dikkat çekmişti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner