Yükleniyor...

Donald Trump, Silk Road Kurucusunu Affedecek mi?

Anonim kaynaklara göre, ABD Başkanı Donald Trump, Silk Road kurucusu Ross Ulbricht için af çıkarmayı düşünüyor.

donald trump

Anonim kaynaklara göre, ABD Başkanı Donald Trump, Silk Road kurucusu Ross Ulbricht için af çıkarmayı düşünüyor.

15 Aralık tarihli Daily Beast raporuna göre, ABD Başkanı Donald Trump, şu anda iki kere müebbet hapis cezası (artı 40 yıl) çeken Silk Road kurucusu Ross Ulbricht’i affetmeyi planlıyor. Haber üç isimsiz kaynağa atıfta bulunuyor. Karar henüz resmiyet kazanmasa da, Ross’un annesi Lyn Ulbricht, Trump’ın oğluna ikinci bir şans vereceğinden umutlu:

“Ross’a merhamet göstermesi ve cezasını hizmet zamanına çevirmesi ve oğluma hayatta ikinci bir şans vermesi için dua ediyor ve umutluyuz.”

Satoshi Nakamoto Enstitüsü’nün kurucusu Michael Goldstein, bir tweet ile Ulbricht’i affetmenin “muazzam bir adalet restorasyonu” olacağını iddia etti:

“Merhamet vermek muazzam bir adalet restorasyonu olacaktır. Soruşturması yozlaşmıştı, hapis cezası acımasız ve adaletsizdi.”

Ulbricht’in affedilmesi adına çevrimiçi bir dilekçe ile şu anda 365.572 imza topladı. ABD’nin haberine göre, bugün, birçok önde gelen özgürlükçü ve muhafazakar aktivist, Trump’ı Silk Road kurucusunu affetmeye çağırdı.

Yeni Bir Trump Affı Dalgası

Yönetiminin son haftalarında, Başkan Trump’ın bir af dalgası başlatması bekleniyor. Geçen hafta ABD Papazı Mark Burns, POTUS’un WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange’ı affedeceğini tweetledi, ancak daha sonra ifadesi “hatalı bir kaynağa” dayandığı için geri adım attı.

En çok af çıkaran ABD Başkanları:

20881

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner