Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: Bu Seviyeyi Kırarsa Sert Bir Düşüş Yaşayabilir

Ethereum, ABD doları karşısında hala 595 dolarlık direnç bölgesini temizlemek için mücadele ediyor.

ethereum eth fiyat analizi bu seviyeyi kirarsa sert bir dusus yasayabilir

Ethereum, ABD doları karşısında hala 595 dolarlık direnç bölgesini temizlemek için mücadele ediyor. ETH fiyatı, 575 dolarlık destek bölgesini kırarsa keskin bir düşüş riski altında kalır. Aayush Jindal’ın teknik analizine göre:

  • Ethereum hala 595 dolar ve 600 dolarlık direnç seviyelerinin oldukça altında işlem görüyor.
  • Fiyat şimdi 580 dolarlık destek bölgesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yaklaşıyor.
  • Saatlik ETH/USD grafiğinde 585 dolar civarında destekle büyük bir yükseliş eğilimi çizgisinin altında bir kırılma oldu (Kraken verilerine göre).
  • 575 dolarlık desteğin altında net bir kırılma olursa parite büyük bir aşağı doğru hareket başlatabilir.

Ethereum (ETH) Düşüş Sinyalleri Gösteriyor

Geçtiğimiz iki gün içinde Ethereum, 594 dolar, 595 dolar ve 600 dolarlık direnç seviyelerinin üzerinde yükseliş ivmesi kazanmak için birkaç girişimde bulundu. ETH yükselmeye devam edemedi ve çoğunlukla 565 dolar seviyesinin üzerinde bir aralıkta işlem gördü.

Fiyat 590 dolar seviyesinin altına düşmeden önce son zamanların en yüksek seviyesi 593 dolar civarında oluştu. Saatlik ETH/USD paritesi grafiğinde 585 dolara yakın destekle büyük bir yükseliş trendi çizgisinin altında bir kırılma oldu. Parite, 577 dolardan 593 dolara doğru gerçekleşen hareketin %23.6 Fib geri çekilme seviyesini bile kırdı.

ETH fiyatı şu anda 580 dolarlık destek bölgesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yaklaşıyor. 577 dolardan 593 dolara doğru gerçekleşen yükseliş hareketinin %76.4 Fib geri çekilme seviyesi de 580 dolara yakın.

ethereum eth fiyat analizi bu seviyeyi kirarsa sert bir dusus yasayabilir 1

Fiyat, 580 dolarlık desteğin ve 100 saatlik SMA’nın üzerinde kalmazsa, daha fazla olumsuzluk riski vardır. Bir sonraki ana destek 575 dolar seviyesine yakın. 575 dolarlık destek bölgesinin altında bir kapanış, yakın vadede 565 dolar ve 555 dolar seviyelerine doğru keskin bir düşüşe yol açabilir.

Ethereum (ETH) Yükselecek mi?

Ethereum 580 dolar ve 575 dolarlık destek seviyelerinin üzerinde kalırsa, belirtilen aralıkta daha fazla yükselebilir. İlk direnç, kırık trend çizgisine yakın ve 585 dolar.

Ana direnç hala 595 dolar seviyesinin yakınında. 595 dolar ve 600 dolar direnç seviyelerinin üzerinde net bir kırılma, muhtemelen sürekli bir yukarı doğru hareketin yolunu açabilir. Bir sonraki ana direnç 620 dolarlık bölgenin yakınında.

Teknik Göstergeler

Saatlik MACD – ETH/USD için MACD, düşüş bölgesinde yavaş yavaş ivme kazanıyor.

Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu anda 55 seviyesinin hemen altında.

Ana Destek Seviyesi: 575 ABD doları

Ana Direnç Seviyesi: 595 ABD doları

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner