Yükleniyor...

Trabzonspor Taraftar Token’ı TRA Paribu’da Listelenecek

Trabzonspor'un taraftar token'ı $TRA Paribu'da listelenecek.

tra token paribu

Trabzonspor’un taraftar token’ı $TRA Paribu‘da listelenecek. TRA Token’ın Paribu’da listelenmesiyle ilgili Türkiye’nin ilk dijital imza töreni de gerçekleştirildi. Twitter hesabından bir açıklama yapan futbol kulübü taraftarlarına müjdeyi vermiş oldu. TRA’nın yarın saat 10.00 itibariyle yatırma, çekme ve market işlemleri de açılacak.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Buradan elde edeceğimiz gelirin büyük bölümünü altyapıya harcayacağız.”

Ağaoğlu, büyük kulüplerin finansal yapılarının TFF ve UEFA tarafından sıkı bir denetime tabi tutulduğunu ifade eden Başkan Ağaoğlu, “Kulübün gelirleri çeşitli olabilir ancak gelir elde ederken size genelde sormuyorlar ama harcama kalemleri ve harcama limitiniz sizin gelir – gider dengenizle bağlantılı oluyor. Bunu aştığınız anda da birtakım yaptırımlarla yüz yüze gelebiliyorsunuz. Son yıllarda uygulamaya konulan ve ciddi sonuçlar doğuran bir uygulama bu. TRA Token’lardan elde edilecek gelirlerin önemli bir kısmını futbol akademisinde ileriye dönük olarak yetiştireceğimiz, ülke futboluna ve Trabzonspor’a armağan edeceğimiz gençler için harcayacağız” ifadelerini kullandı.

Paribu CEO’su Yasin Oral ise bu projenin içinde bulunmaktan gurur duyduklarını dile getirerek, şunları söyledi:

“Biz 2017 yılında kurulduk ve kurulduğumuzda çok az platform vardı. Bugüne kadar yüz binlerce kişiyi kripto parayla tanıştırdık. Şu ana kadar 1 milyona yakın kullanıcımız var. Biz ‘Yarının dünyası bu’ mottosuyla ilerliyoruz ve Trabzonspor’un da yarının dünyasında yer almasından dolayı çok mutluyuz. Yarın saat 10.00 itibariyle hem Token’ların yatırıma çekme ve market işlemleri açılacak. TR paritesi önemli çünkü özellikle Paribu’da ‘kolay al-sat’ özelliğimiz var.”

Dijital olarak yapılan lansmanın ardından Türkiye’nin ilk dijital imza töreni de gerçekleştirilmiş oldu. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Genel Müdürü Sinan Zengin, Socios CEO’su Alexandra Dreyfus, Socios Türkiye Direktörü Altuğ Öztürk ve Paribu CEO’su Yasin Oral sözleşmeleri online olarak imzaladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner