Yükleniyor...

Cake DeFi, 100 Milyon Dolarlık Yeni Bir Girişim Fonu Kurdu

Cake DeFi, web3, oyun ve fintech firmalarının büyümesini hızlandırmayı amaçlayan 100 milyon dolarlık yeni fonla yeni kurumsal girişim kolunu Çarşamba günü başlattı.

cake defi

Cake DeFi, web3, oyun ve fintech firmalarının büyümesini hızlandırmayı amaçlayan 100 milyon dolarlık yeni fonla yeni kurumsal girişim kolunu Çarşamba günü başlattı.

Singapur merkezli fintech platformu Cake DeFi, yaptığı açıklamada Cake DeFi Ventures’ın (CDV) dünya çapındaki girişimlerde küresel yatırım fırsatları arayacağını söyledi.

Fon, Cake DeFi kurucu ortakları Julian Hosp ve U-Zyn Chua tarafından yönetilecek. Hosp konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı;

“Singapur’un ve Güneydoğu Asya’nın en hızlı büyüyen platformu olarak Cake’in mevcut durumuyla, yatırım yaptığımız projeler küresel ölçekte güçlü bir destek almayı bekleyebilir.”

Cake DeFi, Büyümeye Devam Ediyor

cake defi fon

Cake DeFi, geçtiğimiz yıl içinde hızla büyüyerek kullanıcı tabanını 2021’in sonuna kadar 10 kat artırdı. Bu büyümenin çoğunun, onaylanmış kullanıcıların neredeyse iki katına çıktığı dördüncü çeyrekte gerçekleştiği aktarıldı.

Fon, The Edge of Company adlı bir medya, etkinlik ve teknoloji girişimine ilk yatırımını şimdiden gerçekleştirdi. Anlaşmanın şartlarını açıklamadı.

Kripto ve web3 proje finansmanı için köpüklü ve keskin dirsekli bir pazara katılıyor. Paradigm’in 2,5 milyar dolarlık fonu, FTX’in 2 milyar dolarlık girişim fonu ve Pantera Capital’in 1 milyar dolarlık fonu da dahil olmak üzere bir dizi büyük oyuncu son aylarda büyük fonlar açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner