Yükleniyor...

Capital International, 600 Milyon Dolarlık MicroStrategy Hissesi Aldı, MSTR Yükselişe Geçti

MicroStrategy’nin hisseleri, Capital International Investors'ın büyük bir MSTR hissesi satın aldığını açıklamasının ardından %2.

capital international 600 milyon dolarlik microstrategy hissesi aldi mstr yukselise gecti

MicroStrategy’nin hisseleri, Capital International Investors’ın büyük bir MSTR hissesi satın aldığını açıklamasının ardından %2.3 yükseliş yaşadı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan bir dosyaya göre, yaklaşık 400 milyar dolarlık varlık yöneten Capital International, 600 milyon dolarlık MicroStrategy hissesi satın aldı. Şirket şu anda 953.242 hisseye veya MicroStrategy’nin A Sınıfı hisselerinin %12.2’sine sahip ve bu hamle Capital International’ı ikinci en büyük hissedar yapıyor.

Capital International, en son gerçekleştirdiği 13F başvurusunda herhangi bir Microstrategy hissesine sahip bulunmuyordu. Geçen ay 2.7 milyar dolardan fazla Bitcoin aldığını söylediği için bir Bitcoin gösterisi yaptığı söylenen MicroStrategy’nin hisse senedi son üç ayda %11.0 düşüş yaşadı. Bitcoin %42.4 değer kaybederken, S&P 500 SPX %5.7 değer kazandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner