Yükleniyor...

Cardano (ADA), 100 Milyon Afrikalıyı Kriptoya Çekmeyi Planlıyor

Cardano (ADA), Afrikalıları kripto sektörüne dahil etmek için çalışmalarına hız vermiş durumda.

ada

Cardano (ADA), Afrikalıları kripto sektörüne dahil etmek için çalışmalarına hız vermiş durumda.

Cardano’nun ekosistem hızlandırıcısı olarak görev yapan Adaverse, Afrika merkezli blockchain organizasyonu Afriguild için bir finansman turuna katıldı.

Afriguild, 200 milyonluk nüfusa sahip olan Nijerya’nın 9 şehrinde faaliyet gösteriyor. Örgüt, yıl sonuna kadar Afrika’da dört ülkeye daha açılmayı planlıyor. Planlar arasında 100 milyon Afrikalıyı kripto ve web3 alanına çekmek de yer alıyor.

Cardano, her fırsatta Afrika’nın potansiyeline vurgu yapıyor ve çalışmalarını bu doğrultuda şekillendiriyor. Kurucu Charles Hoskinson da sıklıkla Afrika’ya ziyaretlerde bulunuyor.

Cardano, Afrika’daki faaliyetlerini artırarak, kıtadaki kripto kullanıcılarının sayısını arttırmayı amaçlıyor.

Cardano’nun Afrika ile bağlantıları yalnızca özel sektörle sınırlı değil. Geçtiğimiz yıl Cardano’nun ana firması IOHK, Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile ortaklık kurulduğunu açıkladı. Hoskinson buna ek olarak Zanzibar ve Burundi cumhurbaşkanlarıyla toplantılar yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner