Yükleniyor...

Boğa Rallisi Yakın Mı? Uzmanlar BTC İçin Fiyat Tahmini Yaptı

Haftanın son gününde piyasaların geneline baktığımızda yeşil bir görünüm bizleri karşılıyor.

Haftanın son gününde piyasaların geneline baktığımızda yeşil bir görünüm bizleri karşılıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin dün bulunduğu 22 bin seviyesinden yükselerek 23 bin doların üzerinde fiyatlanmaya başladı. Ethereum’da da son 7 günde %33,90’lık bir yükseliş söz konusu. Birçok analist ve uzman yeni boğa sezonunun artık başlaması gerektiğini belirtiyor. 

Bitcoin Fiyatı Hangi Seviyede?

Bitcoin bu hafta içerisinde önemli bir direnç noktası olan 24 bin doların üzerine çıkarak yatırımcıları sevindirmiş ve piyasayı hareketlendirmişti fakat dün Tesla’nın Bitcoin satışı yaptığını açıklamasının ardından lider kripto para birimi 22 bin dolar seviyelerine kadar geri çekilme yaşamıştı. Bugün baktığımızda ise günlük %2,23 yükseliş ile 23 bin 474 dolar seviyesinde fiyatlandığını görüyoruz. 

BTC, 50 Günlük Ortalamanın Üzerinde

Öncelikle Bitcoin yaklaşık 4 gündür 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde fiyat hareketliliği sergiliyor. Daha önce 2021 yılının Mayıs aylarında yaşanan düşüşün ardından 50 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıkan Bitcoin 69 bin seviyelerine kadar yükseliş kaydetmişti. Fakat bir önceki ayı sezonunun dip seviyelerinde de Bitcoin 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmış birkaç gün bu seviyenin üzerinde kalmış ve sonrasında sert bir mumla geri çekilme yaşamıştı. 27 Temmuz’da yani 5 gün sonra gerçekleşecek FED faiz kararını düşünürsek Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalama üzerinde kalarak FED faiz kararının ardından geri çekilme yaşaması ihtimalini de göz önünde bulundurmalıyız. Peki uzmanlar bu konu hakkında ne düşünüyor ve ne gibi açıklamalar yapıyorlar? 

Uzmanlar Ne Düşünüyor?

Kripto para yatırımcılarının birçoğunun yakından takip ettiği bir analist olan TechDev isimli sosyal medya fenomeni, Bitcoin’in artık ayı sezonunun sonuna geldiğini ve lider kripto para biriminde benimsenme oranının artması ile birlikte yeni bir boğa döngüsünün başlaması gerektiğini düşündüğünü belirtiyor. Analist aynı zamanda Bitcoin’in 2025 yılında 300 bin dolar seviyelerinde olacağının da altını çizmiş. Bitcoin’in göreceği seviyeler hakkında açıklama yapan bir diğer kişi de Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz oldu. 

Mike Novogratz Tahminini Söyledi

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz yakın tarihli bir Bloomberg yayınında kripto para piyasasındaki son durumu değerlendirdi. Novogratz, kurumsal yatırımcıların ardı ardına Bitcoin satışı yapmasını kısa vadede olumsuz olarak değerlendirecek olsa da dünya çapında yükselen enflasyon oranlarına dikkat çekerek Bitcoin’in global ölçekteki benimsenmesinin önemli ölçüde artacağını ve gelecek birkaç yıl içerisinde Bitcoin fiyatının 500 bin doların üzerine çıkacağını belirtti. 

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin fiyatı videomuzun başında da belirttiğimiz gibi 24 saatlik verilere baktığımızda %2,23 yükseliş ile 23 bin dolar seviyesinin üzerinde bulunuyor ve 7 günlük verilere göre ise %12’nin üzerinde bir yükseliş yaşıyor. Bitcoin eğer şu an gerçekleştirdiği yukarı yönlü fiyat hareketliliğini devam ettirirse ve 23 bin 880 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde kapanışlar gerçekleştirirse buranın altını tekrar çiziyorum 23 bin 800 doların üstünde kapanış gerçekleştirirse kendini 24 bin doların üzerine atmak için güç kazanabilir. Bu seviyenin ardından karşılaşacağı direnç noktası ise 24 bin 250 dolar seviyesi olacaktır ve bu seviyenin ardından da güçlü bir direnç olan 25 bin dolar seviyesi ile karşılaşacaktır. Lider kripto para biriminin 23 bin 880 dolarlık direnç seviyesini geçememesi ve aşağı yönlü bir kırılım başlatması durumunda ise karşılaşacağımız destek seviyesi 22 bin 750 dolar olacaktır. Bu seviyenin altında bulunan güçlü destek seviyesi olarak 22 bin 500 dolar seviyesini görüyoruz buradan yaşanacak aşağı yönlü düşüşlerde ise 21 bin 450 dolar seviyeleri takip edilebilir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner