Yükleniyor...

Dünya Genelinde Artan Sıcaklık, Bitcoin (BTC) Madenciliğini de Olumsuz Etkiledi

Dünyanın dört bir yanını etkisi altına alan sıcak hava dalgası, Bitcoin madencilerinin de olumsuz etkilenmesine neden oldu.

btc 3

Dünyanın dört bir yanını etkisi altına alan sıcak hava dalgası, Bitcoin madencilerinin de olumsuz etkilenmesine neden oldu.

Bloomberg’ün haberine göre Teksas’taki aşırı sıcak hava dalgası sebebiyle, Bitcoin madenciliği cihazlarını çalıştırmak oldukça güçleşti. Makineleri çalıştırmak için gerekli olan işlem gücü, Çin hükümetinin Mayıs 2021’deki kripto para madenciliğinin yasaklanmasından bu yana en düşük seviyelere geriledi.

Çin’in yasaklarının ardından Teksas, kripto madenciliği için en önemli merkezlerden bir tanesi haline geldi.

Bununla birlikte madencilik operasyonları, sıcak hava dalgasından oldukça kötü etkilenmiş durumda. Teksas’ta yaşanan aşırı sıcaklar, madencilik cihazlarının yongalarına zarar verdiği için amortisman oranları önemli ölçüde arttı.

Madencilik gücünde yaşanan düşüş sebebiyle, Bitcoin madencilik zorluğunda da azalma görüldü. Zorluk son iki hafta içinde %5 oranında geriledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner