Yükleniyor...

Cardano (ADA) Artık Tamamen Merkeziyetsiz

Son zamanların en popüler kripto para birimleri arasında yer alan Cardano (ADA), bir süre önce artık tamamen merkeziyetsiz bir yapıda yer alacağını açıklamıştı.

ada

Son zamanların en popüler kripto para birimleri arasında yer alan Cardano (ADA), bir süre önce artık tamamen merkeziyetsiz bir yapıda yer alacağını açıklamıştı. Sonunda o gün geldi. Cardano artık tamamen merkeziyetsiz oldu.

Cardano’nun yaratıcısı olan IOHK, Cardano blok zincirindeki kontrolünü tamamen bıraktı ve böylelikle ağ, tamamen merkeziyetsiz bir yapıya bürünmüş oldu. Artık ağ üzerindeki tüm bloklar, ADA staker’ları tarafından üretilecek.

Konuyla ilgili Input Output’tan bir açıklama geldi:

Seviye yükseldi! Artık Cardano’da %100 merkeziyetsiz bir blok üretimine sahip durumdayız. Bizi buraya getiren Cardano’nun oluşturulmasına, çalıştırılmasına ve büyümesine yardımcı olan her bir DPT’ye ve geliştiricilere teşekkür ederiz. Bu harika bir an ve hala daha yeni başlıyoruz. Size bağlı… 🚀🧨

Cardano yazı kaleme alındığı anda Coingecko verilerine göre 1.20 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner