Yükleniyor...

Cardano (ADA) Balinaları Ocak Ayında Varlıklarını %40 Arttırdı

Zincir üstü analitik firması IntoTheBlock, son zamanlarda Cardano’da görülen sabit fiyat hareketine rağmen Cardano milyoner adreslerinin aktif olarak arttığını belirtiyor.

Cardano ADA

Zincir üstü analitik firması IntoTheBlock, son zamanlarda Cardano’da görülen sabit fiyat hareketine rağmen Cardano milyoner adreslerinin aktif olarak arttığını belirtiyor.

IntoTheBlock, 1-10 milyon ADA’ya sahip adreslerin sahip olduğu bakiyenin 2022’nin ilk ayında %40,65 oranında arttığını bildirdi. Bu adreslerin şu anda dolaşımdaki toplam arzın %24,87’sini, yani 33,57 milyar ADA’yı elinde tuttuğu belirtiyor.

10.000 ile 1.000.000 ADA arasında bakiyeye sahip Cardano adreslerinin 2021 Aralık ayından bu yana %15.000 oranında arttığı aktarıldı. Bu yatırımcılar, Ocak ayının sonunda 53.6 milyon dolarlık token biriktirerek varlıklarını ikiye katladı.

Daha Fazla Ağ Ayarlaması Geliyor

cardano

Cardano tarafından duyurulan son parametre güncellemelerinin ardından, IOHK Pazarlama ve İletişim Direktörü Tim Harrison, hafta sonundan önce daha fazla ağ düzenlemesinin gelebileceğini söyledi.

IOHK, Cardano’nun istikrarlı bir şekilde optimize edilmeye devam edeceğini ve talep arttıkça gelecekteki büyüme için Cardano’yu dikkatli bir şekilde ölçeklendireceğini dile getirdi.

Ocak başında 1.33.0 düğümünün piyasaya sürülmesiyle getirilen değişiklikler, blok boyutu ve bellek birimleri olmak üzere bazı ağ parametrelerinde değişikliklere izin verdi. IOHK geçtiğimiz günlerde, ağ optimizasyon çabalarının bir parçası olarak blok zincirinin blok boyutunun %11 oranında artacağını duyurdu.

Toplam blok boyutu, mevcut 72 KB boyutundan 80 KB’ye yükselecek ve bu da Cardano’nun bloklarının artık daha fazla işlem taşıyabileceği anlamına geliyor. Konsensüs katmanında daha hızlı blok yayılımını kolaylaştıran bir iyileştirme olan ardışık düzen, aynı zamanda 2022’de dağıtılacak önemli ölçeklendirme iyileştirmelerinden biri.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner